Takimi samochodami będziemy jeździć już za kilka lat? Te projekty robią gigantyczne wrażenie. Trudno wybrać najlepszy

Pięć projektów idealnego samochodu autonomicznego
Wszyscy kandydaci przedstawili projekty samochodów o nietypowej, futurystycznej sylwetce. Każdy z nich postawił na aerodynamikę - ich samochody mają bardzo opływowe kształty. Projekty są bardzo odważne i zdecydowanie mogą się podobać.
Trzy najlepsze prace zostaną wybrane przez Anthony'ego Lo, Dyrektora Designu Zewnętrznego Renault i innych członków jury.

ART DECO - Daniel Płatek
ART DECO to projekt elektrycznego, samo-sterowalnego samochodu o wyraźnie sprostowej sylwetce. Auto narysowane jest dość odważnie. Ma bardzo długą maskę i jest nisko zawieszone. Z wyglądu przypomina dzisiejsze sportowe samochody. Cały dach jest przeszklony, a drzwi otwierają się na boki. Wewnątrz znajdzie się miejsce dla czterech osób siedzących naprzeciw siebie. Inspiracją dla autora projektu był model Renault Reinastella z lat 30. ubiegłego wieku.

Liberta - Konrad Cholewka
Kolejny projekt samochodu o sportowej sylwetce. Auto jest bardzo aerodynamiczne z wieloma elementami poprawiającymi przepływ powietrza. Osadzone na wielkich kołach samo jest dość niskie. Sylwetka jest nowoczesna, jednak nie agresywna, dzięki czemu pasażerowie mogą czuć się w nim bezpiecznie. Wnętrze pojazdu nie ma zdefiniowanego ustawienia foteli. Miejsca mogą być modyfikowane na dowolny sposób. Do środka można dostać się przez otwierane do góry drzwi.

Concorde - Ryszard Szymański
Bardzo śmiały koncept samochodu, którego konstrukcja mogłaby zostać wykonana z grafenu (bardzo lekki i wytrzymały materiał). W aucie można zrezygnować z pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych ze względu na systemy eliminujące przeciążenia działające na pasażerów. Nie trzeba martwić się o ładowanie tego pojazdu. Dzięki plazmowemu generatorowi energii auto ma nieograniczony zasięg. Konstrukcja samochodu jest obła i bardzo aerodynamiczna. Auto potrafi zmieniać swój kolor. Możliwe jest także włączenie podświetlenia całej karoserii.

Tenemes - Michał Ptak
Projekt samochodu łączący sportowy kształt i elegancje. Z przodu pojazdu znajdują się wielkie wloty powietrza zwiększające przyczepność auta. Maska i kabina pasażerów jest na niemal równym poziomie, co zwiększa wrażenie szybkości samochodu. Drzwi pojazdu są pół przeźroczyste i rozsuwają się na boki.

Avame - Daniel Czyszczoń
Projekt zupełnie odmienny od pozostałych. Jako jedyny nie proponuje niskiego auta o sportowym charakterze. W zamian skupia się na kwestii spędzania czasu w podróży. Samochód jest w pełni samodzielny, napędzany przez prąd. Użytkownik takiego samochodu może spędzać czas z rodziną, oddać się multimedialnej rozrywce lub skupić się na sprawach służbowych. Ma do dyspozycji pojemną kabinę zawierającą cztery fotele (ustawione naprzeciw siebie) i wszechobecne wyświetlacze. Dostęp do niej zapewniają drzwi rozsuwane na boki.