Najciekawsze aplikacje mobilne tygodnia [ODCINEK 1]

Najciekawsze, najlepsze i... najdziwniejsze. Prezentujemy sześć aplikacji, na które zwróciliśmy uwagę w ostatnich dniach. Czy jest jakaś apka, o której powinniśmy napisać za tydzień? Koniecznie zostawcie swoje propozycje w komentarzach.
Artisto Artisto fot. Daniel Maikowski

Artisto

Platformy: Android, iOS

Świat oszalał na punkcie rosyjskiej aplikacji Prisma, która pozwala przekształcić dowolne zdjęcie w prawdziwe dzieło sztuki. "A gdyby tak stworzyć Prismę dla filmów?" - pomyśleli deweloperzy ze studia MY COM. Jak pomyśleli, tak też zrobili. Artisto pozwala nagrać krótki (maksymalnie 10 sekundowy) film, a następnie edytować go za pomocą jednego z kilkunastu artystycznych filtrów. Nasze dzieło możemy następnie zapisać w pamięci smartfona lub pochwalić się nim w serwisie społecznościowym. Artisto ma jednak dwie wady. Po pierwsze, podobnie jak Prisma, działa jedynie w trybie online. Po drugie, nie pozwala na edycję wcześniej nagranych filmów.

Hyper Hyper fot. Hyper

Hyper

Platformy: iOS

Każdego dnia jesteśmy zasypywani setkami klipów, trailerów i filmów. Jak wybrać te najciekawsze i najbardziej wartościowe? Z pomocą przychodzi Hyper, który każdego dnia serwuje nam 10 najciekawszych filmów znalezionych w sieci. Dokładnie 10.  Tylko tyle i aż tyle. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, decydujemy o tym jakiego rodzaju wideo nas interesuje.  Możemy skupić się na filmach z kategorii sport i humor czy rozrywka lub na nieco poważniejszych naukowych treściach. Zaletą Hypera jest możliwość zapisywania filmów, dzięki czemu możemy je oglądać również w trybie offline. Na przykład podczas podróży samolotem.

Quartz Quartz fot. Quartz

Quartz

Platformy: iOS

Quartz nie jest nową aplikacją, ale warto poświęcić jej kilka zdań. W przeciwieństwie do innych aplikacji newsowych, Quartz serwuje nam najświeższe wiadomości w formie SMS-wej rozmowy z interaktywnym botem. Możemy dopytać się go dodatkowe informacje, a - w razie potrzeby - otworzyć link z tekstem źródłowym. Quartz prezentuje newsy w zwięzłej i bardzo przystępnej formie. Często ilustruje je również zdjęciami  oraz GIF-ami. Czy tak wygląda przyszłość mediów?

Fast Speed Test Fast Speed Test fot. Netflix

Fast Speed Test

Platforma: Android, iOS

Narzędzi do mierzenia przepustowości łącza internetowego jest mnóstwo, ale żadne z nich nie jest tak proste, przejrzyste i intuicyjne, jak Fast Speed Test. Uruchamiamy aplikację, i dosłownie kilka sekund później wiemy już jak sprawuje się nasz internet. W założeniu, Fast jest dedykowany użytkownikom Netfliksa, którzy mogą szybko sprawdzić, czy ich łącze poradzi sobie z popularnym serwisem streamingowym. Netflix nie ma jednak nic przeciwko, abyśmy korzystali z tej aplikacji również przy innych okazjach.

Bitmoji Keyboard Bitmoji Keyboard fot. Bitmoji Keyboard

Bitmoji Keyboard

Platforma: Android, iOS

Sam nie do końca rozumiem fenomen aplikacji Bitmoji Keyboard, ale fakt, że znajduje się ona na szczycie list najchętniej pobieranych aplikacji w sklepach Google Play i AppStore świadczy, że być może jestem w tym odczuciu osamotniony. Bitmoji pozwala nam stworzyć spersonalizowane naklejki i emotikony, którymi możemy pochwalić się potem przed znajomymi m.in. za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Aplikacja jest silnie zintegrowana ze Snapchatem (co zauważycie już podczas logowania), którego fenomenu również do końca nie rozumiem.

Rio 2016 Rio 2016 fot. Samsung

Rio 2016

Platforma: Android, iOS

Igrzyska Olimpijskie wkraczają w decydującą fazę. To doskonała okazja, aby zainstalować oficjalną aplikację Rio 2016, stworzoną przez Samsunga. Stanowi ona kompendium wiedzy na temat wszystkiego, co dzieje się w światowej stolicy sportu. Znajdziemy tu wyniki, klasyfikację medalową, sylwetki olimpijczyków, opisy dyscyplin oraz wiele innych przydatnych informacji. Możemy również ustawiać alerty, które przypomną nam o startach polskich sportowców.