Najciekawsze aplikacje mobilne tygodnia [ODCINEK 2]

Najciekawsze, najlepsze i... najdziwniejsze. Prezentujemy sześć aplikacji, na które zwróciliśmy uwagę w ostatnich dniach. Czy jest jakaś apka, o której powinniśmy napisać za tydzień? Koniecznie zostawcie swoje propozycje w komentarzach.
Isotope - Periodic Table Isotope - Periodic Table fot. Isotope - Periodic Table

Isotope - Periodic Table

Platforma: Android

Cena: aplikacja bezpłatna

Przeglądanie układu okresowego pierwiastków jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. "Isotope" to minimalistyczna i bardzo estetyczna wirtualna Tablica Mendelejewa. Możemy przyjrzeć się poszczególnym pierwiastkom, przeczytać najważniejsze informacje na temat ich właściwości,, a także dowiedzieć się, jaki naukowiec stoi za ich odkryciem. Wersja PREMIUM (za którą zapłacimy niecałe 5 zł) oferuje quizy, które zweryfikują naszą wiedzą z zakresu chemii.

Reigns Reigns fot. reigns

Reigns

Platforma: Android, iOS

Cena: 2,99 euro / 14,99 zł

W "Reigns" wcielamy się w rolę średniowiecznego władcy, a naszym zadaniem jest jak utrzymanie się na tronie jak najdłużej. Łatwo nie będzie. W czasie swoich rządów będziemy musieli podjąć wiele decyzji, które wpłyną na nasze relacje z kościołem, wojskiem i społeczeństwem. Jeśli podpadniemy którejś z tych grup lub zrujnujemy skarbiec, to czeka nas niechybna śmierć. Decyzje podejmujemy przesuwając wyskakujące karty w lewo lub w prawo. "Reigns" zachwyca prostotą. Na uwagę zasługuje również baśniowa oprawa doprawiona szczyptą czarnego humoru.

Canva Canva fot. Canva

Canva

Platforma: iOS

Cena: aplikacja bezpłatna

Canva to proste, a zarazem bardzo funkcjonalne narzędzie do tworzenia plakatów, zaproszeń oraz prezentacji. Za pomocą kilku dotknięć ekranu możemy stworzyć profesjonalnie wyglądającą grafikę, a następnie zapisać ją w pamięci smartfona, wydrukować lub opublikować na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Możemy wybierać spośród wielu szablonów, fontów oraz elementów graficznych, a następnie stworzyć z nich unikalny projekt.

Mars: Mars Mars: Mars fot. Mars: Mars

Mars: Mars

Platforma: Android, iOS

Cena: aplikacja bezpłatna

Mars: Mars to wciągająca gra, w której wcielamy się w astronautę eksplorującego "Czerwoną Planetę". Po Marsie poruszamy się, korzystając z jetpacka przymocowanego do naszego kombinezonu. Pod względem mechaniki, gra przypomina nieco słynne "Flappy Birds". Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi lądowiskami bywa trudne i wymaga dużej precyzji. W dalszej części rozgrywki możemy zbierać punkty, które pozwolą nam sprowadzić na Marsa kolejnych astronautów. Czas rozpocząć kolonizację.

Volo Volo fot. Volo

Volo - Your Travel Journal

Platforma: Android, iOS

Cena: aplikacja bezpłatna

Volo pozwoli wam przygotować efektowną relację z wakacyjnego wyjazdu. To rodzaj osobistego dziennika podróży, w którym możecie publikować zdjęcia, cytaty, notatki oraz inne informacje na temat przygód z wakacji. Co ważne, aplikacja działa w trybie offline, dzięki czemu można z niej swobodnie korzystać w miejscach, w których nie możemy liczyć na dostęp do internetu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po powrocie z urlopu podzielić się swoją relacją z podróży na Facebooku.

Buckshee Buckshee fot. Buckshee

Buckshee

Platforma: Android

Cena: aplikacja bezpłatna

Buckshee to aplikacja, która zapewnia wam bezpłatny dostęp do internetu w zamian za oglądanie reklam. Z usługi mogą korzystać klienci Orange, Plus lub T-Mobile (nie ma znaczenia, czy korzystacie z abonamentu, czy z karty). Wkrótce do projektu ma przystąpić również Play. Do połączenia się z internetem nie trzeba mieć środków na koncie. Aplikacja nie nalicza również żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy ją zainstalować, a następnie uruchomić, przesuwając niewielki suwak na pozycję "on". Uprzednio należy włączyć transfer danych i rozłączyć się z WiFi. Więcej informacji na temat tej aplikacji znajdziesz w tym miejscu.