9 najciekawszych polskich kanałów na YouTube, których jeszcze nie znasz

Polski YouTube rozrasta się w astronomicznym tempie. Kanały takie jak Wardęga SA czy Abstrachuje TV są śledzone przez miliony Polaków. Publikujących ciekawe treści jest znacznie więcej. Setki youtuberów wciąż czekają na odkrycie. Oto najciekawsze postacie polskiego internetu, o których mogłeś jeszcze nie słyszeć.
Sprytne Babki Sprytne Babki Fot. YouTube

Sprytne Babki czyli ciekawe patenty na wszystko

Kanał "Sprytne Babki" jest tworzony przez pięć dziewczyn, które w swoich filmikach podają proste rozwiązania wielu mniej i bardziej istotnych problemów. To właśnie bogactwo tematów jest siłą kanału skierowanego głównie do żeńskiej widowni.  Znajdziemy tu wszystko: porady na temat przerabiania ubrań, sposoby na domową produkcję modnych gadżetów, koszulek, biżuterii, zabawek, ozdób. Nie brakuje też przepisów kulinarnych.

Sprytne Babki publikują nowy film w każdy poniedziałek o godzinie 18.

Historia bez cenzury Historia bez cenzury Fot. YouTube

Historia bez cenzury

Kanał opisuje historyczne postaci i wydarzenia z bardzo kontrowersyjnej perspektywy. Historia bez cenzury porusza często bardzo delikatne tematy. Autor kanału nie boi się obnażać wstydliwej prawdy o największych postaciach historycznych, i za to można go cenić najbardziej.

5 sposobów na... 5 sposobów na... Fot. YouTube

5 sposobów na... nudę

Kanał "5 sposobów na..." publikuje ciekawe mini-poradniki dotyczące męskiej sfery życia. Dowiecie się jak urządzić wieczór kawalerski, na którym nikt nie uśnie, jak zrobić własną siłownię, jak w prosty sposób przenieść meble.

Twórcom zdarza się w irytujący sposób "gwiazdorzyć", ale w większości ich filmy i porady są pełne konkretów. Mało słów i dużo akcji - to zdecydowanie największa zaleta tego kanału.

Kartofliska.pl Kartofliska.pl Fot. YouTube

Kartofliska.pl - dla fanów futbolu i budżetowych podróży

Kartofliska.pl to strona i kanał na YouTube pełen unikalnych treści. Twórca zamieszcza dużą liczba filmów - wygląda na to, że nie rozstaje się z kamerą. Na jego kanale znajdzie zarówno relacje z życia fanów wielkiej, jak tej bardziej prowincjonalnej piłki nożnej. Ale nie tylko - Kartofliska to również ciekawe, przekorne "antyprzewodniki" turystyczne.

Autor osobliwego wideodziennika chętnie dzieli się swoimi opiniami.  Możemy zobaczyć to, co sam przeżył i zobaczył. I właśnie dlatego kanał jest tak ciekawy, chociaż ci, którzy szukają bardziej ambitnych treści, mogą poczuć się nieco zawiedzeni.

To10 faktów To10 faktów Fot. youTube

Top10Faktow - informacyjna pigułka

Idea kanału jest prosta i chwytliwa: znaleźć ciekawy temat, a potem przedstawić dziesięć interesujących informacji na jego temat. W "Top10Faktów" zobaczymy filmy o najstarszych pasożytach, lotach kosmicznych, dyktatorach, krwawych eksperymentach czy bokserskich nokautach.

SkyeN SkyeN Fot. YouTube

SkyeN - gameplay po polsku

SkyeN to kanał, na którym zobaczycie klasykę współczesnych internetów - człowieka, który gra w gry. Gameplay jest jednak podany, w odróżnieniu o tuzinów innych vlogów, w formie przystępnej i kulturalnej. Twórcy nie brak też poczucia humoru.

Emce Emce Fot. YouTube

Emce - w egzotycznej podróży

Huyen i Marcin to wietnamsko-polski duet, który publikuje ciekawe filmy o różnej tematyce. Jedne przybliżają kulturę Azji, inne traktują o technologii, kolejne przedstawiają eksperymenty naukowe. Każdy z odcinków ma inny nastrój i estetykę.

Wapniak Wapniak Fot. YouTube

Wapniak - podróżnik i hazardzista

Kanał jest podzielony na cztery kategorie: militaria, podróże, poker i polityka. Filmy to krótkie poradniki, sondy uliczne , albo relacje z wypraw. Wapniak zabiera nas do nietypowych miejsc, takich jak Grenlandia, uczy jak się strzela z Glocka i jak tasować karty. Bogactwo treści godne podziwu.

Arlena Witt Arlena Witt Fot. YouTube

Arlena Witt - nauczy cię mówić po ludzku

Filmy Arleny Witt to prawdziwa kopalnia praktycznej wiedzy na temat języka angielskiego. Autorka wyjaśnia opisuje pułapki związane z wymogą. Dzięki jej ciekawym, bardzo konkretnym poradnikom można nauczyć się "mówić po ludzku:. Wszystkie problematyczne słowa podawane są na przykładach konwersacji z filmów, fragmentów z piosenek. Łatwo zatem zrozumieć na czym polega drobna różnica, która sprawia, że zamiast np. "oczy" powiemy "lód".

Więcej o: