Zobacz w jakim luksusie będzie podróżować polski rząd. Antoni Macierewicz wybrał samoloty Gulfstream G550

Wiadomo już czym będą latać najważniejsze osoby w państwie. Ministerstwo Obrony Narodowej, kierowane przez Antoniego Macierewicza, wybrało amerykańskie samoloty Gulfstream G550. Wnętrze pachnie luksusem.
Gulfstream Aerospace Gulfstream Aerospace Fot. Gulfstream Aerospace Corporation

Gulfstream G550 - wnętrze pachnące luksusem

Samolot Gulfstream G550 produkowany jest przez amerykańską firmę Gulfstream Aerospace Corporatio, część General Dynamics z USA. Maszyna może zabrać na pokład od 14 do 19 pasażerów. Maksymalny zasięg samolotu to ponad 12,5 tys. km, a maksymalna prędkość to 0,85 Macha (ponad 1041 km/h).

Gulfstream G550 Gulfstream G550 Fot. Gulfstream

Gulfstream G550 - z Warszawy do Nowego Jorku bez przesiadki

MON zamówił dwie maszyny. Obie będą miały zasięg 5 tysięcy kilometrów przy maksymalnym obłożeniu pasażerami. Z ośmioma pasażerami na pokładzie samoloty będą w stanie podróżować między stolicami Polski i USA bez międzylądowania.

Gulfstream G550 Gulfstream G550 Fot. Gulfstream Aerospace Corporation

Gulfstream G550 - podróż w ciszy

Producent zapewnia, że samolot wyposażono w specjalny system tłumienia hałasu. Dzięki temu wnętrze pozostaje ciche i można w nim zarówno pracować jak i odpoczywać. Innowacyjny jest także system klimatyzacji, który ma zapewnić możliwość oddychania wyłącznie świeżym powietrzem. Efekty mają być "subtelne, ale odczuwalne". Najwyższe osoby w naszym państwie nie będzie po prostu boleć głowa po wylądowaniu.

Gulfstream G550 Gulfstream G550 Fot. Gulfstream Aerospace Corporation

Gulfstream G550 - różne konfiguracje

Gulfstream G550 dostępny jest w wielu wersjach. Podróżować może nim nawet 16 osób, można go też wyposażyć w sześć miejsc do spania. Standardowa wersja pozwala podróżować ośmiu osobom. Prędkość samolotu to 0,8 Macha, zasięg to 12,5 tys. km.

Gulfstream G550 Gulfstream G550 Fot. Gulfstream Aerospace Corporation

Gulfstream G550 - z internetem i telefonem

Samolot rządowy będzie zapewniał stałą komunikację z lądem. Do dyspozycji pasażerów jest sieć Wi-Fi i telefon satelitarny. Wybrane modele dostępne są także z specjalne szybkie łącze internetowe.

Gulfstream G550 Gulfstream G550 Fot. Gulfstream Aerospace Corporation

Pełen komfort

Podróż na pokładzie G550 ma zapewnić całkowity luksus i komfort. Podczas wielogodzinnego lotu można korzystać z licznych ekranów telewizyjnych. Pasażerowie mogą też relaksować się... grając w minigolfa.

Kokpit Gulfstream G550 Kokpit Gulfstream G550 Fot. Gulfstream G550

Innowacje

Piloci zasiadający za sterami amerykańskiej maszyny również mogą liczyć na komfort. Do dyspozycji mają niezwykle innowacyjną technologię Head-Up Display (HUD). Parametry lotu i ważne komunikaty wyświetlają się bezpośrednio na szybie.

Gulfstream Aerospace Corporation Gulfstream Aerospace Corporation Fot. Gulfstream Aerospace Corporation

Praca i relaks

Podróż, która może zająć nawet czternaście godzin, może zmęczyć każdego. Dlatego nic dziwnego, że wewnątrz samolotu wybranego przez resort Antoniego Macierewicza nie zabraknie wygodnych kanap.

Gulfstream Aerospace Corporation Gulfstream Aerospace Corporation Fot. Gulfstream Aerospace Corporation

Kuchnia jak w domu

O komforcie rządowego samolotu świadczy też niewielka, ale luksusowa kuchnia. Przygotowanie posiłku lub nawet kawy w takim otoczeniu na pewno pomoże w podejmowaniu najlepszych decyzji. Skoro taki komfort zapewniają sobie biznesmeni to dlaczego polscy oficjele mieliby podróżować w gorszych warunkach?

Więcej o: