W co grać w te święta. TOP 10 gier na Androida

Po napełnieniu brzuchów i nasyceniu się dyskusją z domownikami przy stole warto zrobić sobie krótką przerwę na rozrywkę przy ciekawej mobilnej grze. Przygotowaliśmy zestawienie tytułów na Androida, które zdecydowanie umilą wam świąteczny czas.
Car Mechanic Simulator 2016 Car Mechanic Simulator 2016 źródło: zrzuty ekranowe

1. Car Mechanic Simulator 2016

Zaczynamy od wizyty w garażu. Polska seria gier mobilnych, w której wcielamy się w mechanika samochodowego szturmem podbiła Google Play i trudno się temu dziwić. Car Mechanic Simulator 2016 daje graczowi mnóstwo zabawy z serwisowaniem samochodów, a przy okazji może również pełnić aspekt edukacyjny dla wszystkich zainteresowanych tematyką motoryzacji.

W trakcie kolejnych napraw zyskujemy doświadczenie i możliwość serwisowania nowych marek aut oraz rozbudowy swojego warsztatu. Uszkodzone części można naprawiać lub wymieniać, a w asortymencie znajduje się ich ponad 200, zatem rozrywki nam nie zabraknie. Gra jest bardzo intuicyjna i nawet początkujący gracz będzie wiedział jak sobie z nią poradzić.

Zaczynamy od wizyty w garażu. Polska seria gier mobilnych, w której wcielamy się w mechanika samochodowego szturmem podbiła Google Play i trudno się temu dziwić. Car Mechanic Simulator 2016 daje graczowi mnóstwo zabawy z serwisowaniem samochodów, a przy okazji może również pełnić aspekt edukacyjny dla wszystkich zainteresowanych tematyką motoryzacji. W trakcie kolejnych napraw zyskujemy doświadczenie i możliwość serwisowania nowych marek aut oraz rozbudowy swojego warsztatu. Uszkodzone części można naprawiać lub wymieniać, a w asortymencie znajduje się ich ponad 200, zatem rozrywki nam nie zabraknie. Gra jest bardzo intuicyjna i nawet początkujący gracz będzie wiedział jak sobie z nią poradzić.
Pobierz Car Mechanic Simulator 2016 z Google PlayZaczynamy od wizyty w garażu. Polska seria gier mobilnych, w której wcielamy się w mechanika samochodowego szturmem podbiła Google Play i trudno się temu dziwić. Car Mechanic Simulator 2016 daje graczowi mnóstwo zabawy z serwisowaniem samochodów, a przy okazji może również pełnić aspekt edukacyjny dla wszystkich zainteresowanych tematyką motoryzacji. W trakcie kolejnych napraw zyskujemy doświadczenie i możliwość serwisowania nowych marek aut oraz rozbudowy swojego warsztatu. Uszkodzone części można naprawiać lub wymieniać, a w asortymencie znajduje się ich ponad 200, zatem rozrywki nam nie zabraknie. Gra jest bardzo intuicyjna i nawet początkujący gracz będzie wiedział jak sobie z nią poradzić.

Pobierz Car Mechanic Simulator 2016 z Google Play

PinOut PinOut źródło: zrzuty ekranowe

2. PinOut

 

Pamiętacie jeszcze flippery? Swego czasu te wielkie maszyny stojące w salonach gier cieszyły się ogromną popularnością. Pomysł odbijania za pomocą ruchomych łapek kulki po wychylonym w naszą stronę stole, został już niezliczoną ilość razy przeniesiony na komputery oraz platformy mobilne. W przypadku PinOut mamy jednak do czynienia z ciekawą koncepcją, w której stół do gry w zasadzie nigdy się nie kończy.
Odbijając kulkę przechodzimy płynnie coraz wyżej na kolejne stoły. Każdy z nich ma inną kolorystykę oraz zestaw przeszkód do pokonania. Celem gracza jest dotarcie jak najdalej w ograniczonym czasie rozgrywki. Po drodze możemy zbierać bonusy w postaci dodatkowego czasu i grać w miniaturowe gry. Warto zwrócić uwagę na specyficzną stylistykę gry utrzymaną w konwencji lat 80. Niektórym może przywodzić na myśl skojarzenia z filmem Tron.

 

Pamiętacie jeszcze flippery? Swego czasu te wielkie maszyny stojące w salonach gier cieszyły się ogromną popularnością. Pomysł odbijania za pomocą ruchomych łapek kulki po wychylonym w naszą stronę stole, został już niezliczoną ilość razy przeniesiony na komputery oraz platformy mobilne. W przypadku PinOut mamy jednak do czynienia z ciekawą koncepcją, w której stół do gry w zasadzie nigdy się nie kończy.

Odbijając kulkę przechodzimy płynnie coraz wyżej na kolejne stoły. Każdy z nich ma inną kolorystykę oraz zestaw przeszkód do pokonania. Celem gracza jest dotarcie jak najdalej w ograniczonym czasie rozgrywki. Po drodze możemy zbierać bonusy w postaci dodatkowego czasu i grać w miniaturowe gry. Warto zwrócić uwagę na specyficzną stylistykę gry utrzymaną w konwencji lat 80. Niektórym może przywodzić na myśl skojarzenia z filmem Tron.

Pobierz PinOut ze sklepu Google Play

Sky Force Reloaded Sky Force Reloaded źródło: zrzuty ekranowe

3. Sky Force Reloaded

Mało polskich gier mobilnych na Androida może się pochwalić tak wysokimi wynikami pobrań swoich produkcji. Również wysokie oceny wydają się w tym wypadku w pełni zasłużone. Sky Force Reloaded od Inifinite Dreams to najnowsze wcielenie serii przypominającej stare przewijane strzelanki w stylu River Raid. Zasiadamy za sterami niewielkiego samolotu i mierzymy się z niezliczoną ilością oponentów dysponujących szerokim asortymentem uzbrojenia.

W miarę przechodzenia kolejnych stopniowo misji rozbudowujemy arsenał naszego latającego statku. Musimy również pamiętać o ratowaniu z plansz rozsianych po nich rozbitków, za co dostajemy dodatkowe punkty. Rozgrywka jest dynamiczna, ale w dowolnym momencie i wymaga ciągłego kontaktu palca z ekranem. Wystarczy jednak zdjąć palec, a czas w grze spowalnia co daje nam możliwość złapania oddechu. SkyForce Reloaded przyciąga do siebie również znakomitą grafiką.

Pobierz SkyForce Reloaded z Google Play

Asphalt Xtreme: Offroad Racing Asphalt Xtreme: Offroad Racing źródło: zrzuty ekranowe

4. Asphalt Xtreme: Offroad Racing

Twórcy znakomitych gier wyścigowych z serii Asphalt zjeżdżają z utwardzonej nawierzchni. Jak może wskazywać sam tytuł, w Asphalt Xtreme: Offroad Racing możemy liczyć na dużą dawkę wybojów i dynamicznej jazdy terenowej bez trzymanki. Rozgrywka rzuca nas po wszystkich kontynentach świata, a trasy są bardzo urozmaicone.

Oczywiście w miarę zdobywania doświadczenia możemy kupować kolejne samochody różnego typu (od klasycznych aut wyścigowych, przez terenówki, aż do aut ciężarowych) i podkręcać im parametry. Warto podkreślić, że w Asphalt Xtreme: Offroad Racing znalazły się prawdziwe marki pojazdów (Jeep, Ford, Mercedes, Dodge, Chevrolet), co nadaje rozgrywce realizmu. Zgodnie z głównym mottem gry "NO ROAD. NO RULES" naszych rywali w innych pojazdach możemy uderzać, spychać z drogi i eliminować z wyścigu. Podsumowując, adrenalina w czystej postaci.

Pobierz Asphalt Xtreme: Offroad Racing z Google Play

Shadow Fight 2 Shadow Fight 2 źródło: zrzuty ekranowe

5. Shadow Fight 2

Bez ruszania się z kanapy lub wygodnego fotela za sprawą Shadow Fight 2 możemy stać się mistrzem sztuk walki. Gra jest mieszanką typowej bijatyki z widokiem z boku z elementami RPG. Jej unikalną cechą na tle innych produkcji jest sposób, w jaki pokazywane są główne postacie. Widać jedynie zarysy sylwetki, a reszta ukryta jest w cieniu. Przez to możemy się skupić na precyzyjnie odwzorowanych ruchach bohaterów.

Shadow Fight 2 prowadzi nas płynnie przez etap treningu, uderzania pięściami i nogami, a potem używania broni. W kolejnych etapach mierzymy się z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami i stawiamy czoła bossom. W niektórych momentach gra może przywodzić na myśl skojarzenia z takimi tytułami jak Tekken, czy Mortal Kombat. Do przejścia czeka aż pięć różnorodnych krain, zatem zabawy na pewno nie zabraknie.

Pobierz Shadow Fight 2 z Google Play

Super Cat Bros Super Cat Bros źródło: zrzuty ekranowe

6. Super Cat Bros

Pora odpocząć od zaawansowanej grafiki i przypomnieć sobie czasy świetności 8-bitowych konsol, przy których znakomicie bawiła się cała rodzina. I takim właśnie tytułem może być Super Cat Bros, wariacja na temat słynnego Super Mario Bros. Zamiast pociesznych hydraulików wcielamy się w rolę małego kota, który przemierza kolejne plansze, biegając, skacząc, wspinając się, unikając kontaktu z wrogimi postaciami i kolekcjonując po drodze różne skarby.

Warto dobrze się rozglądać, bo na poszczególnych poziomach nie brakuje ukrytych przedmiotów. Graficznie gra bardzo mocno nawiązuje do stylistyki 8-bitowej, ale to właśnie nadaje jej klimatu. Super Cat Bros nie jest zbyt długa. Kilkadziesiąt krótkich plansz nie zabierze zbyt wiele czasu i właśnie dlatego możemy ją polecić w ramach przerwy od świątecznego obżarstwa.

Pobierz Super Cat Bros z Google Play

Micro Machines Micro Machines źródło: zrzuty ekranowe

7. Micro Machines

Historia gry Micro Machines sięga początków lat 90. Wtedy to tytuł Codemasters ukazał się po raz pierwszy na konsoli Nintendo Entertainment System (NES). Zadaniem gracza jest sterowanie miniaturowym pojazdem poruszającym się po różnych pomieszczeniach w całym domu. To w istocie wyścigi samochodów - zabawek. Plansza to zazwyczaj stół (w pokoju lub kuchni) zapełniony najróżniejszymi przedmiotami, między którymi musimy sprawnie manewrować i pilnować, żeby nieopatrznie nie zjechać na podłogę.

W międzyczasie eliminujemy z planszy innych zawodników, którymi steruje komputer. Na stołach co rusz lądują jakieś bonusowe przedmioty, które pozwalają nam odzyskać energię po zderzeniu z przeciwnikami, a także atakować ich dodatkową bronią. Micro Machines przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i starszym, którzy tęsknią za czasami 8-bitowych konsol.

Pobierz Micro Machines z Google Play

Badland 2 Badland 2 źródło: zrzuty ekranowe

8. Badland 2

Jeśli lubicie połączenie gier platformowych i zręcznościowych, Badland 2 przypadnie wam do gustu. W trybie dla jednego gracza tytuł nie wymaga nawet połączenia z internetem. Wcielamy się w opiekuna grupy zabawnych latających jednookich stworzeń, które przeprowadzamy przez kolejne pełne niebezpieczeństw plansze. Gra wymaga nie tylko sprawności, ale również logicznego myślenia, żeby przeprowadzić całe stadko przez kolejne przeszkody po drodze.

Grafika jest jednocześnie dość prosta, ale wygląda bardzo efektownie. Projektanci poziomów wykazali się ogromną fantazją. W stosunku do pierwszej wersji gry poprawiono sterowanie i teraz w zasadzie możemy dowolnie przemieszczać stworzeniami po całym ekranie. W trybie dla wielu graczy możemy rywalizować z innymi użytkownikami ścigając się na czas w przechodzeniu poszczególnych poziomów.

Pobierz Badland 2 z Google Play

The Trail The Trail źródło: zrzuty ekranowe

9. The Trail

Istotą gry The Trail jest podróżowanie. Idziemy wytyczoną ścieżką napotykając po drodze nieznajomych, z którymi możemy wymieniać się na posiadane przedmioty, ostatecznie zmierzając do miasta, żeby się tam osiedlić. Jak każdy podróżnik mamy ze sobą ekwipunek, który pozwala wykonywać różne zadania po drodze.

Zwiedzamy różne miejscówki, a także mamy możliwość samodzielnego tworzenia przedmiotów. The Trail ma dość unikalną i jednocześnie bardzo miłą dla oka stylistykę graficzną, przypominającą animowany film. Za stworzenie gry odpowiedzialny jest Peter Molyneux, twórca tak słynnych gier jak heme Park, Dungeon Keeper, Fable, Populous, and Godus. To chyba wystarczająca rekomendacja.

Pobierz The Trail z Google Play

Sea Battle 2 Sea Battle 2 źródło: zrzuty ekranowe

10. Sea Battle 2

Powrót do korzeni! Kto nie grał w klasyczne statki jeszcze w formie papierowej, ten ma szansę nadrobić zaległości w wersji smartfonowej. Zasady gry są bardzo proste - na planszy o wymiarach 10 x 10 ustawiamy pulę statków, a celem naszego przeciwnika jest trafienie ich i zatopienie całej floty. Oczywiście oponent nie widzi naszego ustawienia i często w początkowym etapie gry bitwa morska to po prostu wymiana niecelnych strzałów.

Warto zwrócić uwagę na oprawę graficzną Sea Battle 2, która do złudzenia przypomina te, jakie rysowało się w szkolnych zeszytach niebieskimi długopisami. W stosunku do swojego analogowego pierwowzoru gra jest nieco bardziej rozbudowana. Można w niej wykorzystywać najróżniejsze rodzaje broni oraz wyposażenia (okręty, samoloty, łodzie podwodne, radary). Całkiem ciekawie prezentuje się możliwość grania ze znajomymi przez internet.

Pobierz Sea Battle 2 z Google Play

Więcej o: