TOP 8 smartfonów do 200 złotych dla szukających okazji cenowych. Każdy wyróżnia się czymś innym

Smartfon może być albo drogi, albo dobry? Postanowiliśmy odpowiedź na to pytanie i przejrzeliśmy oferty dostępne w polskich sklepach internetowych. Czy można kupić wydajny smartfon za 200 złotych lub mniej? Okazuje się, że niektórzy producenci w tej cenie oferują naprawdę dobrze prezentujące się urządzenia. Inni rozumieją, że tani sprzęt będzie wykorzystywany do np. sterowania domowym centrum rozrywki. Znaleźliśmy też model złoty niczym iPhone.
Kiano City Kiano City Fot. Kiano

Kiano City

Jeśli ktoś szuka zwycięzcy w kategorii 'najniższa cena' oto on. Najtańsze nowe, dostępne w sklepie urządzenie, które zalicza się do kategorii smartfon. Kiano City wypada dość skromnie - wyposażono go w ekran o przekątnej 4 cali, do dyspozycji użytkownika jest zaledwie 4GB miejsca na dane. Urządzenie ma zaledwie 512 MB pamięci RAM i bardzo skromny aparat wykonujący zdjęcia w rozdzielczości 4 megapiskeli. Całościa kieruje nieco już antyczny Android 4.. Pozycja jest zatem wskazana wyłącznie dla tych, dla których głównym kryterium jest cena.

Plusem urządzenia jest to, że importuje je polska firma, która zdołała zaznaczyć swą pozycję na rynku tabletów.

Cena: 149 zł.

Wink Glory Wink Glory Fot. Wink

Wink Glory

Smartfon może przyciągać uwagę, bo pomimo niskiej ceny oferuje całkiem sporo. Ekran to już 5 cali, a pamięć ram wynosi 1GB. W porównaniu z topowymi modelami to oczywiście mało, ale w odniesieniu do innych urządzeń 'do 200 złotych' parametr ten może być atutem.

Urządzenie wyposażono w 8GB pamięci na dane, aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, port microSD oraz układ GPS. Wadą jest brak polskiego systemu.

Cena: 199 zł

Kiano Elegance Kiano Elegance Fot. Kiano

Kiano Elegance

Zaletą tego smartfona jest wygląd. Ramki wokół ekranu wydają się być w miarę cienkie - w szczególności w porównaniu z innymi urządzeniami w tym segmencie cenowym. Ekran jest też większy, bo 4,5 calowy. Użytkownik ma też do dyspozycji więcej miejsca - 8GB na dane. Pamięć urządzenia to niestety wciąż tylko 512 MB, a system to Android 4.4.

Producent przewidział możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą karty microSD.

Cena 199 zł.

GoClever Quantum 2500 n GoClever Quantum 2500 n Fot. GoClever

Goclever Quantum 2 500N

Największą zaletą urządzenia jest ekran o najwyższej w naszym zestawieniu rozdzielczości - 720x1280 pikseli jest już zadowalającym wynikiem przy przekątnej wynoszącej 5 cali. W urządzeniu znajdziemy 1GB pamięci RAM, co w naszym rankingu nie zdarza się zbyt często.

Sporą zaletą Goclever Quantum 2 500N jest Android 6.0 i przyzwoity akumulator o pojemności 2000 mAh. Na plus można zaliczyć też aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Gdyby miejsce na dane wynosiło 16, a nie 8 GB można by uznać smartfon za idealny w tym przedziale cenowym.

Cena: 199 zł.

myPhone Pocket w wersji Gold myPhone Pocket w wersji Gold Fot. myPhone

myPhone POCKET

Smartfon ma skromne parametry, ale cechuje go ładny wygląd i jedna z najniższych cen w naszym zestawieniu.

myPhone Pocket ma ekran o rozdzielczości 4 cali, 512 pamięci RAM, ekran o rozdzielczości 2 megapikseli. Zaletą jest Android 6.0 - ułatwia on zabezpieczenie urządzenia i poprawia dostępność gier i aplikacji.

Dla niektórych użytkowników zaletą może być jeden z dostępnych kolorów. Złota obudowa przynajmniej kojarzy się z iPhonem.

Cena: 169 zł.

Vertis 4004 You Vertis 4004 You Fot. Overmax

Overmax Vertis 4004 You

Urządzenie droższe o zaledwie 29 złotych od najtańszego modelu w zestawieniu, a parametry ma wyraźnie lepsze. Co prawda ekran i pamięć są identyczne - czterocalowy ekran i 512 MB RAM, ale inne parametry są bardziej zachęcające. Po pierwsze Vertis 4004 You wyposażono w dwa aparaty - jeden o rozdzielczości 2, drugi 5 megapikseli. Co ważniejsze jednak urządzenie działa pod kontrolą Androida 6. A to umożliwia dostęp do wielu nowych aplikacji i gwarantuje lepsze bezpieczeństwo użytkownika. Zaletą jest też możliwość korzystania z dwóch kart SIM.  Niestety żaden z nich nie obsługuje LTE.

Cena 169 zł.

Lumia 520 Lumia 520 Fot. Microsoft

Lumia 520

Smartfon jest już nieco przestarzały, ale ma jedną zaletę: działa na systemie Windows Phone. Według niektórych opinii radzi on sobie lepiej z małymi zasobami. A i w przypadku tego modelu pamięć RAM to zaledwie 512 MB.

Ekran budżetowego, zapomnianego telefonu wynosi zaledwie 4 cale. Ma on jednak dwie zalety. Pierwszą jest ekran bardzo wrażliwy na dotyk, co znacząco zwiększa komfort użytkowania. Drugi atut to dość pojemny akumulator - 1400 mAh powinno wystarczyć na całkiem długo.

Cena: 199 zł.

Archos 40d Titanium Archos 40d Titanium Fot, Archos

Archos 40d Titanium

Smartfon nie wyróżnia się na tle parametrami  - ekran w wypadku tego urządzenia ma 4 cale, a pamięć RAM wynosi 512 MB. Archos 40d Titanium wyróżnia się jednak jedną cechą: zainstalowano na nim aplikację Archos Media Center. Potrafi w łatwy sposób wczytywać napisy do plików wideo o jest przeznaczona do współpracy z telewizorami wyposażonymi w moduł DLNA. Tylko dzięki temu jednemu aspektowi smartfon zyskuje stając się świetnym centrum domowej rozrywki.

Cena: 199 zł.

Więcej o: