Oto najbardziej zaskakujące i kreatywne reklamy 2016 roku

Pomysłowość agencji reklamowych nie zna granic. Tak kreatywne reklamy zdarzają się rzadko, jednak zapadają w pamięci na długo. Oto najbardziej kreatywne filmy nagrodzone w tym roku na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności Cannes Lions.
Najlepsze reklamy Najlepsze reklamy fot. Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

WIENER STAMPEDE - HEINZ

Meet The Ketchups! Po sukcesie kampanii "Ketchup's Got a New Mustard" z 2015 roku marka Heinz postanowiła iść za ciosem i przedstawić całą gamę swoich produktów. W reklamie nagrodzonej Brązowym Lwem możemy zobaczyć nie tylko Ketchup i Żółtą Musztardę, ale poznać także pozostałych członków rodziny Heinz oraz ich uroczych, zwierzęcych pupili.

Najlepsze reklamy Najlepsze reklamy fot. Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

THE FISH - KLARNA

"The Fish" to jeden ze spotów cyklu reklamowego "Smooth". Dwa pozostałe przedstawiają niekończące się krojenie żółtego sera oraz długowłose stworzenie płynące w basenie. Cykl celowo jest dość artystyczny, uzupełniony o elektroniczną muzykę. Firma Klarna, szwedzki serwis obsługujący transakcje online, postawiła w kampanii na oryginalność, co nie uszło uwadze jurorom w Cannes.

Najlepsze reklamy Najlepsze reklamy fot. Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

SUPER BOWL BABIES CHOIR - NATIONAL FOOTBALL LEAGUE

Super Bowl to bez wątpienia najważniejsze sportowe wydarzenie w USA. Kilka miesięcy po tym niezwykłym evencie w miastach, z których wywodzą się zwycięskie drużyny w finale ligi NFL, zauważalnie wzrasta liczba narodzin. Ten ciekawy fakt zainspirował kreatorów reklamy do stworzenia niezwykłego klipu muzycznego. Pojawiają się w nim dzieci i dorośli, którzy urodzili się po finałach Super Bowl między 1967 a 2014 rokiem.

Najlepsze reklamy Najlepsze reklamy fot. Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

ENVY - SVENSON

"Każdy kto chce mieć piękne włosy ma jeszcze czas, aby do nas zadzwonić" - przekonuje firma Svenson. Istnieje na rynku od 1956 roku i propaguje naukę o włosach na całym świecie. Co ciekawe, w reklamie nie występują długowłose modelki, a mężczyźni z bujnymi czuprynami. To przyjemna i zaskakująca odmiana.

Najlepsze reklamy Najlepsze reklamy fot. Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

UNDER ARMOUR USA WOMENS GYMNASTICS - UNDER ARMOUR

Under Armour to amerykańska firma produkująca odzież i akcesoria dla sportowców. Zaczynała od lokalizacji w  garażu, a dziś ma badawcze laboratoria na całym świecie. To nie są produkty dla każdego - co doskonale obrazują kampanie reklamowe Under Armour. To specjalistyczne i zaawansowane technologicznie ubrania dla zawodowców. Nic więc dziwnego, że do swoich spotów zapraszają utytułowanych sportowców, ukazując ich w trudnych, sportowych warunkach.

Pokaz reklam w sieci Multikino Pokaz reklam w sieci Multikino fot. Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

8 listopada o godz. 19.30

8 listopada o godz. 19.30 w kinach sieci Multikino odbędą się pokazy Cannes Lions Imagination Day. To świetna okazja, aby zobaczyć reklamy wyznaczające standardy, pokazujące trendy kreatywności i innowacyjności w nowoczesnej komunikacji marketingowej. Pokaz odbędzie się jednocześnie aż w 7 miastach Polski, w wybranych kinach sieci Multikino: Warszawa - Złote Tarasy, Warszawa - Ursynów, Wrocław - Arkady Wrocławskie, Kraków, Poznań - Stary Browar, Gdańsk, Katowice i Łódź (Silver Screen).

Więcej o: