Już wiadomo, w co teraz inwestują miliarderzy z Lego. "Wytrzymamy krótkotrwałe wstrząsy"

Fundusz zarządzający majątkiem miliarderów, którzy są właścicielami Lego, chce kupić więcej londyńskich nieruchomości.
Londyn Londyn Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Inwestycje w nieruchomości

Niezrażony brytyjskim planem wyjścia z Unii Europejskiej, zarządzający 16 mld dolarów fundusz Kirkbi, na początku roku kupił nieruchomość biurową Porter's Wharf w londyńskiej dzielnicy Kings Cross. To trzecia inwestycja funduszu w nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii - poinformował Bloomberg.

- Niektórzy inwestorzy, w tym my, są trochę zaniepokojeni rozwojem wydarzeń w Wielkiej Brytanii - powiedział Soren Thorup Sorensen, dyrektor generalny Kirkbi. - Ale mamy obszary w Londynie, które nie są powiązane z sektorem finansowym - dodał.

Tower Bridge, Londyn Tower Bridge, Londyn Fot. Fuzzypiggy, Wikimedia CC BY-SA 3.0.

Domy w Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii

Kings Cross to dzielnica zdominowana przez firmy technologiczne, medialne i telekomunikacyjne, które, jak przewiduje Sorensen, będą mniej narażone na negatywne skutki brexitu. Sorensen dodaje, że fundusz Kirkbi jest na tyle duży, by wytrzymać krótkotrwałe wstrząsy, wynikające z niepewności związanej z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii.

Zakup nieruchomości w Londynie wpisuje się w ogólny cel funduszu Lego, polegający na rozszerzeniu portfela nieruchomości, który w zeszłym roku wzrósł o 14 procent, do 1,2 miliarda dolarów. Fundusz będzie obserwował rynki nieruchomości w Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Londyn Londyn Fot. Julian Sojka / Agencja Wyborcza.pl

W Danii bardzo duży popyt na nieruchomości

Zdaniem Sorensena, w 2018 r. może pojawić się większa niepewność niż w ostatnich latach, ale oznacza to, że fundusz Kirkbi będzie w stanie dokonać długoterminowych, perspektywicznych inwestycji.

Fundusz jest także właścicielem nieruchomości w Danii, jednak w najbliższym czasie nie zamierza zwiększać tam zaangażowania. Jak wyjaśnia Soren Thorup Sorensen, na rynku nieruchomości w Kopenhadze mamy do czynienia z dużym popytem, dlatego trudno znaleźć tam nieruchomości, które zapewnią oczekiwany zwrot.

Więcej o: