Wypożyczalnia Tesli w Warszawie cieszy się olbrzymią popularnością. Rezerwacje nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem

Elektryczne samochody od Elona Muska w uruchomionej właśnie w Warszawie wypożyczalni, są rozchwytywane niczym ciepłe bułeczki. Szczególnie trudno wypożyczyć najdroższe modele.
Tesla ma być w tym roku rentowna, twierdzi Elon Musk Tesla ma być w tym roku rentowna, twierdzi Elon Musk Fot. Andy Wong / AP Photo

Wypożycznie wcale nie takie tanie

Auta Tesli zdecydowanie nie są na każdą kieszeń, szczególnie w przypadku zakupu. Jednak nie trzeba ich kupować, by się nimi przejechać. Opcją będącą dostępną dla znacznie szerszej grupy użytkowników dróg jest od teraz wypożyczenie auta. Ale to również nie jest tanie.

Tesla model S Tesla model S Fot. Adam StÄpie?' / Agencja Wyborcza.pl

Nawet 2199 zł za dobę

Wypożyczalnia Tesla Warszawa ma w ofercie możliwość wypożyczenia modeli S i X w różnych wersjach. Najmniej kosztuje wypożyczenie S 75D i S 60D - 899 zł za dzień. Wypożyczenie Model X 100D to już koszt bardzo taniego i starego auta używanego - 2199 zł za dobę. Jednak w przypadku tańszych modeli wypożyczenie możliwe jest w zasadzie od ręki. W przypadku droższych modeli planować trzeba z wielomiesięcznym wyprzedzeniem - Model X 100D dostępny jest dopiero 20 września.

Tesla Model X Tesla Model X Fot. Adam StÄpie?' / Agencja Wyborcza.pl

Dość odległe terminy

Firma ma też specjalne oferty ślubne (tak, do ślubu można podjechać z szykiem i ekologicznie) oraz możliwość podarowania przejazdów Teslą w prezencie w kilkudniowych pakietach.

Zrzut ekranu ze strony spółki
Zrzut ekranu ze strony spółki

Jeszcze dłużej trzeba czekać na Model S 100D. Najbliższy dostępny termin to. 5 grudnia.

Zrzut ekranu ze strony spółki
Zrzut ekranu ze strony spółkiTesla Model 3 Tesla Model 3

Problemy Tesli

Oczywiście, złośliwi mogą powiedzieć, że to i tak krótsze terminy niż oczekiwanie na najnowszy, kompaktowy Model 3 prosto z fabryki. Firma Elona Muska ma bowiem ostatnio spore problemy z dostawami. Wszystko dlatego, że jak sam przyznaje szef motoryzacyjnej firmy, zbytnio uwierzył on w możliwości robotów - automatyzacja pracy miała być powodem wielu problemów.

To ma się jednak szybko zmienić. W e-mailu rozesłanym do pracowników fabryki we Freemond, właściciel spółki zapowiada uruchomienie kolejnej zmiany. Oznacza to, że produkcja będzie prowadzona 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Tesla Model 3 Tesla Model 3 www.twitter.com/elonmusk

Polacy nie boją się elektrycznych aut

W przypadku warszawskiej wypożyczalni, niektórzy klienci mogą odnieść wrażenie, że firma ta jest powiązana z Teslą Elona Muska. O tym, że jest inaczej informuje tylko mała informacja po angielsku na dole strony wypożyczalni.

Niezależnie jednak od powiązań kapitałowych - sukces wypożyczalni wskazuje, że Polacy zdecydowanie nie boją się elektrycznych aut. Szczególnie, jeżeli można nimi zaszpanować.

Więcej o: