Pod Mszczonowem kończy się budowa największego parku wodnego w Europie. Zużyto więcej betonu niż przy budowie PKiN

Suntago Wodny Świat to pierwszy obiekt olbrzymiego projektu Park of Poland. Będzie to zaplanowany z rozmachem park rozrywki zlokalizowany w pobliżu Mszczonowa. Park wodny i kompleks domków dla gości mają być oddane do użytku jeszcze w 2019 r. Suntago Wodny Świat będzie największym w Europie krytym parkiem wodnym.
Ukończenie Suntago Wodny Świat już w 2019 r Ukończenie Suntago Wodny Świat już w 2019 r Park of Poland

Suntago Wodny Świat bliski realizacji

Budowę Suntago Wodny Świat rozpoczęto w 2017 r. Będzie to największy aquapark w Europie. Finalny efekt ma duże szanse dorównać wizualizacjom i sprostać oczekiwaniom wobec projektu. Pierwszy etap prac zakończy się już w tym roku. Zapowiedzi brzmią obiecująco.

Aquapark i budynki ogrzeje woda z odwiertu termalnego. Aquapark i budynki ogrzeje woda z odwiertu termalnego. Park of Poland

Wykonano odwiert termalny

Jednym z pierwszych etapów prac podziemnych przy Suntago była decyzja o odwiercie termalnym na głębokość niemal 2 km. Woda, która nim popłynie ogrzeje aquapark z basenami i zjeżdżalniami oraz budynki kompleksu. Pierwsze ze zjeżdżalni są już montowane na zewnątrz kompleksu.

W 2018 r. rozpoczęły się prace naziemne parku wodnego. W 2018 r. rozpoczęły się prace naziemne parku wodnego. Park of Poland

Prace naziemne trwają w najlepsze

Prace naziemne trwają w najlepsze. Od drugiej połowy 2018 r. widać wyraźne postępy. Do tej pory zużyto 37 tys. metrów sześciennych betonu. To więcej niż przy budowie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Masa wykorzystanej dotąd stali wyniosła 5 tys. ton. To połowa wagi Wieży Eiffla.

W Suntago Wodnym Świecie przewidziano ogród tropikalny. W Suntago Wodnym Świecie przewidziano ogród tropikalny. Park of Poland

Suntago Wodny Świat będzie oferował także ogród tropikalny

W zeszłym roku do szklarni w Rotterdamie trafiły egzotyczne rośliny z Malezji, Florydy i Kostaryki. Docelowo znajdą się w tropikalnym ogrodzie w Suntago Wodnym Świecie, gdzie planuje się posadzenie 700 palm. Wypoczynek w Suntago, jak w całym Park of Poland, będzie miała dość egzotyczną oprawę.

Plac budowy Park of Poland krótko po rozpoczęciu prac. Plac budowy Park of Poland krótko po rozpoczęciu prac. Park of Poland

Całość Park of Poland zajmie ok. 20 hektarów

Oprócz aquaparku w 2019 r. zaplanowano oddanie do użytku Suntago Village. Będzie to kompleks domków gościnnych w typie Cabana. Łącznie zaplanowano 200 domków. Pierwsze sto zostanie udostępnionych razem z Suntago Wodnym Światem.

Park of Poland nieprzypadkowo został ulokowany nad jeziorem. Park of Poland nieprzypadkowo został ulokowany nad jeziorem. Park of Poland

Park of Poland w pobliżu jeziora. Okolica prezentuje się malowniczo

W drugiej połowie 2021 r. zaplanowano zakończenie budowy pierwszej fazy duetu 4- i 5-gwiazdkowych hoteli połączonych wspólnym atrium. Całość ulokowana będzie niedaleko dostępnego dla gości hotelowych jeziora z własną plażą. Ma to dodatkowo uatrakcyjnić połączenie rozrywki z wypoczynkiem i potencjałem szkoleniowo-konferencyjnym obiektu. Park of Poland ma docelowo zapewnić 700 miejsc noclegowych.

Park of Poland prócz kompleksowej rozrywki i wypoczynku ma zapewniać dogodny dojazd. Park of Poland prócz kompleksowej rozrywki i wypoczynku ma zapewniać dogodny dojazd. Park of Poland

Łatwy dojazd do aquaparku zapewni dodatkowa droga

Suntago Wodny Świat to pierwszy obiekt z projektu Park of Poland, położonego między Warszawą a Łodzią. Lokalizacja pozwoli dojechać do parku autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Rok temu została otwarta droga łącząca Mszczonów z Radziejowicami, by ułatwić dojazd do kompleksu. Prace nad kolejnymi etapami Park of Poland trwają.

Więcej o:
Komentarze (203)
Pod Mszczonowem kończy się budowa największego parku wodnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zużyto więcej betonu niż przy budowie PkiN. Suntago Wodny Świat to część Park of Poland. Otwarcie w 2019 r.
Zaloguj się
 • markowski222

  Oceniono 38 razy 22

  Przykład wykorzystania ciepłych wód termalnych, niestety słabo znany w Polsce (poza Rydzykiem). Tymczasem geotermia jest kolejnym medium przyjaznym środowisku, a duża część naszego kraju ma dostęp do tych źródeł.
  Prawdziwym szokiem był dla nas pobyt w uzdrowisku Cieplice, kompletnie zasyfionym cuchnacym dymem wydobywajacym się z kamieniczek i domków gdy tuż obok budynki uzdrowiska były ogrzewane geotermią.
  Polska to dziwny kraj

 • justas32

  Oceniono 32 razy 20

  Polski konkurent Tropical Island spod Berlina - ja tam trzymam kciuki, bo fajne tereny i blisko z Warszawy i Łodzi ...

 • domektomek

  Oceniono 16 razy 14

  To ta budowa się kończy ?
  Patrząc na zdjęcia, myślę, że raczej się zaczyna.

 • Oceniono 17 razy 11

  Bardzo fajna inwestycja. Na naszej mapie turystycznej przyda się kolejne miejsce niekoniecznie związane z "nekroturystyką". Tego typu obiektów w Europie jest wiele i zazwyczaj wpływają pozytywnie na dany region - miejsca pracy, usługi, dostawy itp. Pewnie przyciągnie wielu turystów zza wschodniej granicy.

 • kasle

  Oceniono 30 razy 8

  Artykul nie zawiera najwazniejszej informacji, a mianowicie kto finansuje te inwestycje i jak ocenia jej rentownosc, czyli czy nie bedzie to kolejna chybiona inwestycja za unijne pieniadze, na ktorej zarobia firmy budowlane i jakies skorumpowane towarzystwo a po jakims czasie objekt sie zamknie ze wzgledu na bierzace koszty utrzymania, za duze dla Mszczonowa.

 • radek_sziwa

  Oceniono 8 razy 6

  No to leśnicy czy inni celnicy będą mieli dużo bliżej na służbowe szkolenia oll inkluziw z małżonkami i kochankami.

 • tulius

  Oceniono 29 razy 5

  komentarze pod informacją o eksplozji w Paryżu zamknięte, widocznie gaz przyznał się już do wybuchu i wystosował oświadczenie do mediów

 • onika05

  Oceniono 10 razy 4

  Polacy to taki naród,który tylko narzeka.Wszystko na nie .Ludzie jeśli komuś nie będzie się podobało to może wziąć kredyt i pojechać do Grecji lub Chorwacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX