Park of Poland rośnie w oczach. W przyszłym parku wodnym pojawiły się żywe palmy i bungalowy

Budowa Park of Poland, największego parku wodnego w Europie, który powstaje w okolicach Mszczonowa pod Warszawą, ma się ku końcowi. Teraz trafiły tam pierwsze żywe palmy z Malezji oraz klimatyczne bungalowy.
Kompleks rośnie w oczach Kompleks rośnie w oczach Robert Danieluk / Park of Poland

Tropiki pod Mszczonowem

Do parku wodnego Suntago Wodny Świat dotarły pierwsze palmy, a w Suntago Village stawiane są już pierwsze w pełni wyposażone bungalowy. Palm będzie łącznie ponad 700, niektóre z nich mierzą nawet 12 metrów, a ich sadzenie rozpoczęło się w lipcu.

Żywe palmy w Park of Poland Żywe palmy w Park of Poland Park of Poland

Wszystkie palmy będą żywe

W Suntago Wodny Świat goście poczują się jak w tropikach, dzięki prawdziwym palmom, które pochodzą z Malezji, Kostaryki i Florydy. Drzewa są różnych gatunków i różnej wielkości. Przewożone są w klimatyzowanych kontenerach z Rotterdamu, gdzie w specjalnych szklarniach przechodziły aklimatyzację.

Palmy do parku wodnego przyjeżdżają partiami Palmy do parku wodnego przyjeżdżają partiami Park of Poland

Egzotyczna roślinność przyjeżdża do parku partiami

Codziennie do Park of Poland przyjeżdża kolejny transport z roślinnością, a w nim kilkanaście nowych drzew. Od pierwszego dnia rośliny są pod opieką ogrodników. Cały proces ich sadzenia potrwa ok. miesiąca. Przeznaczone dla parku wodnego palmy trafiły do "poczekalni" w Holandii już rok temu.

Kryte zjeżdżalnie tuż tuż Kryte zjeżdżalnie tuż tuż Park of Poland

Kryte zjeżdżalnie tuż tuż

Metalowe konstrukcje olbrzymich, nowoczesnych zjeżdżalni i pływalni zaczęły być w lipcu pokrywane panelami szklanymi. Podkreślą wrażenie przestrzeni parku wodnego oraz dostarczą odpowiednią ilość naturalnego światła, ważnego także dla egzotycznej roślinności.

Takich zjeżdżalni w Polsce jeszcze nie było Takich zjeżdżalni w Polsce jeszcze nie było Park of Poland

Park rozrywki zapewni kilkadziesiąt zjeżdżalni

Park of Poland będzie oferował łącznie 32 nowoczesne zjeżdżalnie w różnych formach oraz 3,5 tys. mkw basenów z dodatkowymi atrakcjami. Jak zapewnia właściciel, spółka Global Parks Poland, miejsce będzie przyjazne czworonogom.

Plac budowy Park of Poland jest coraz bardziej kolorowy Plac budowy Park of Poland jest coraz bardziej kolorowy Park of Poland

Budowa Park of Poland dosłownie nabiera kolorów

Budowa Park of Poland rozpoczęła się w maju 2017 r. Zlokalizowany 40 minut od Warszawy największy wodny park rozrywki w Europie to inwestycja szacowana na 150 mln euro. Budowla nabiera kolorów - i to dosłownie - co napawa nadzieją, że zgodnie z zapowiedziami zostanie oddana do użytku pod koniec roku.

Więcej o:
Komentarze (155)
Park of Poland rośnie w oczach. W przyszłym parku wodnym pojawiły się żywe palmy i bungalowy
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 64 razy 48

  Jak capo di tutti frutti zobaczy tą zjeżdżalnię i napuści kryptogejów z ONR i MW to firma biegusiem przerobi zjeżdżalnię na biało-czerwoną, z wizerunkami Marioli z Brunatnej Góry, symbolami PW i podobiznami bandytów przeklętych.

 • junk92508

  Oceniono 27 razy 25

  My polscy patrioci domagamy się biało-czerwonych a nie tęczowych zjeżdżalni.

  I czy otwarcie poświęci ksiądz biskup? Bo inaczej jak ktoś się zabije to nie pójdzie do nieba...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 35 razy 21

  Palm będzie dużo i oby rządzącym nie wpadł nagle pomysł, aby je zastąpić je patriotycznymi lipami.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 17 razy 17

  Ojtam, a czy będe tam mogli 'janusze' parawany stawiać i kopać doły przeciwczołgowe?

 • c.t.k

  Oceniono 15 razy 15

  "Pływanie to połączenie ruchu, ożywczego działania różnic temperatur na skórę i bezpośredniego wystawiania na działanie promieni słonecznych. Wszystkie te czynniki mają nader dobroczynny wpływ na człowieka. Rozkosz, jakiej doznaje pływak, wytwarza stan błogości i wesela. To też w kąpieli, ani przy uprawianiu sportów wodnych nie bywa się smutnym, ani zgryźliwym. Wesołość, pogoda ducha to skutek pływactwa, uprawianego bądź jako rozrywka, zabawa, bądź jako sport." Nauka pływania, W.Zarzycki, 1923r.

 • and.reh

  Oceniono 23 razy 13

  "Takich zjeżdżalni w Polsce jeszcze nie było". Ale suweren może nie chcieć nimi zjeżdżać bo tęczowe są i LGBT "pachną", może być klapa.

 • picanro

  Oceniono 17 razy 11

  Park of Poland? To chyba tymczasowa nazwa bo kto takie coś poświęci? I jeszcze ta lewacka zjeżdżalnia. Narodowy Centralny Park Wodny im. ... (tu trzeba będzie się zastanowić: JP II albo LK ale JP II zdaje się bardziej lubił wodę) będzie bardziej godnie. Kaplicę dobudować koniecznie, nie zapomnieć o bocianach i kiosku z ciupagami i oscypkami. Wtedy to będzie nasze, polskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX