Park of Poland rośnie w oczach. W przyszłym parku wodnym pojawiły się żywe palmy i bungalowy

Budowa Park of Poland, największego parku wodnego w Europie, który powstaje w okolicach Mszczonowa pod Warszawą, ma się ku końcowi. Teraz trafiły tam pierwsze żywe palmy z Malezji oraz klimatyczne bungalowy.
Kompleks rośnie w oczach Kompleks rośnie w oczach Robert Danieluk / Park of Poland

Tropiki pod Mszczonowem

Do parku wodnego Suntago Wodny Świat dotarły pierwsze palmy, a w Suntago Village stawiane są już pierwsze w pełni wyposażone bungalowy. Palm będzie łącznie ponad 700, niektóre z nich mierzą nawet 12 metrów, a ich sadzenie rozpoczęło się w lipcu.

Żywe palmy w Park of Poland Żywe palmy w Park of Poland Park of Poland

Wszystkie palmy będą żywe

W Suntago Wodny Świat goście poczują się jak w tropikach, dzięki prawdziwym palmom, które pochodzą z Malezji, Kostaryki i Florydy. Drzewa są różnych gatunków i różnej wielkości. Przewożone są w klimatyzowanych kontenerach z Rotterdamu, gdzie w specjalnych szklarniach przechodziły aklimatyzację.

Palmy do parku wodnego przyjeżdżają partiami Palmy do parku wodnego przyjeżdżają partiami Park of Poland

Egzotyczna roślinność przyjeżdża do parku partiami

Codziennie do Park of Poland przyjeżdża kolejny transport z roślinnością, a w nim kilkanaście nowych drzew. Od pierwszego dnia rośliny są pod opieką ogrodników. Cały proces ich sadzenia potrwa ok. miesiąca. Przeznaczone dla parku wodnego palmy trafiły do "poczekalni" w Holandii już rok temu.

Kryte zjeżdżalnie tuż tuż Kryte zjeżdżalnie tuż tuż Park of Poland

Kryte zjeżdżalnie tuż tuż

Metalowe konstrukcje olbrzymich, nowoczesnych zjeżdżalni i pływalni zaczęły być w lipcu pokrywane panelami szklanymi. Podkreślą wrażenie przestrzeni parku wodnego oraz dostarczą odpowiednią ilość naturalnego światła, ważnego także dla egzotycznej roślinności.

Takich zjeżdżalni w Polsce jeszcze nie było Takich zjeżdżalni w Polsce jeszcze nie było Park of Poland

Park rozrywki zapewni kilkadziesiąt zjeżdżalni

Park of Poland będzie oferował łącznie 32 nowoczesne zjeżdżalnie w różnych formach oraz 3,5 tys. mkw basenów z dodatkowymi atrakcjami. Jak zapewnia właściciel, spółka Global Parks Poland, miejsce będzie przyjazne czworonogom.

Plac budowy Park of Poland jest coraz bardziej kolorowy Plac budowy Park of Poland jest coraz bardziej kolorowy Park of Poland

Budowa Park of Poland dosłownie nabiera kolorów

Budowa Park of Poland rozpoczęła się w maju 2017 r. Zlokalizowany 40 minut od Warszawy największy wodny park rozrywki w Europie to inwestycja szacowana na 150 mln euro. Budowla nabiera kolorów - i to dosłownie - co napawa nadzieją, że zgodnie z zapowiedziami zostanie oddana do użytku pod koniec roku.

Więcej o: