Aukcje WOŚP w tym roku pobiły wszelkie rekordy. Wciąż można licytować

Aukcje WOŚP to nieodłączny element Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyjątkowe przedmioty przekazują Orkiestrze zarówno celebryci, jak i politycy. Z oficjalnych informacji przekazanych nam przez Allegro wiemy, że ten finał był wyjątkowy.
#JedenDzienDluzej #JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

Wesprzyj WOŚP - znajdź swoją aukcję

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to święto, które jednoczy nas na wiele sposobów. Jednym z nich są aukcje WOŚP, nieodłączny element finału. 

Jak wynika z oficjalnych informacji przekazanych nam przez Allegro w tym roku pobito wszelkie rekordy. W chwili pisania tego artykułu kwota zadeklarowana w aukcjach na Allegro dla WOŚP jest o 2 209 925 zł wyższa niż rok temu. Samych aukcji, w których złożono oferty, jest o blisko 10 tysięcy więcej. Wystawiono ich 54 tysięcy, zakończą się 31 stycznia.  

Miliony z aukcji

Środki, które udało się zgromadzić dzięki aukcjom są wielkie - w tej chwili wynoszą 8 853 222 zł. W rzeczywistości kwota zebrana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może różnić się od widniejącej na liczniku i być wyższa, jeśli użytkownicy wpłacą za wylicytowane oferty więcej niż wynosiły ich ceny końcowe. No i wciąż mamy około 10 dni do końca aukcji.

Podczas finału w 2018 roku na aukcjach Allegro dla WOŚP zebrano 9 150 827,55 zł. Wszystko wskazuje na to, że ten rekord zostanie pobity. Każdy z nas może w tym pomóc. Wystarczy spośród tysięcy ofert znaleźć tę wyjątkową. 

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Lot szybowcem z Robertem Biedroniem na aukcji WOŚP Lot szybowcem z Robertem Biedroniem na aukcji WOŚP fot. WOŚP

Lot szybowcem z kimś wyjątkowym

Spośród setek wyjątkowych aukcji znaleźliśmy też coś ekscytującego. Wystarczy odrobina odwagi i zasobny portfel, by odbyć lot szybowcem z Robertem Biedroniem.

Kliknij tutaj, aby licytować.

Aukcje WOŚP wsparła m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska Aukcje WOŚP wsparła m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska Fot. Agencja Wyborcza.pl/Redakcja

Misa z Tajlandii przekazana przez Małgorzatę Kidawę-Błońską

Jednym z przedmiotów, które licytować można na aukcji WOŚP, jest pamiątkowa misa przekazana przez Przewodniczącą Tajlandzko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni (jej nazwisko widnieje na pudełku), która przebywała z oficjalną wizytą w Polsce, w tym w Sejmie, w kwietniu 2017 r. Przedmiot został przekazany przez wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską i wystawiony przez redakcję Gazeta.pl.

Kliknij tutaj, aby licytować. 

Pióro przekazane na WOŚP przez Jarosława Gowina Pióro przekazane na WOŚP przez Jarosława Gowina Fot. Agencja Wyborcza.pl/Redakcja

Pióro przekazane przez wicepremiera Jarosława Gowina

Grając w niedzielę jeden dzień dłużej zlicytujemy także podarunek od wicepremiera Jarosława Gowina. Minister przekazał na WOŚP piękne pióro firmy Polskie Pióra. Jest czarne ze złotymi wykończeniami. Pióro umieszczone jest w czarnym, gustownym i zapinanym pudełku, na wierzchu którego jest wytłoczony napis z nazwą ministerstwa. Ten przedmiot także został wystawiony przez redakcję Gazeta.pl.

Kliknij tutaj, by licytować.

Danuta Hübner również wsparła WOŚP Danuta Hübner również wsparła WOŚP Fot. Agencja Wyborcza.pl/WOŚP

Wyjątkowa płaskorzeźba

Europarlamentarzystka i była komisarz UE przekazała na aukcję piękną płaskorzeźbę (relief) ze srebra, która przedstawia bramę Żuraw w Gdańsku - widok od strony Motławy. Danuta Hübner w prezencie dla zwycięzcy aukcji przekazała także list oraz pióro firmy Parker. Ten przedmiot także został wystawiony przez redakcję Gazeta.pl.

Kliknij tutaj, aby licytować.

Koszulka z podpisami przekazana przez reprezentację Polski siatkarzy Koszulka z podpisami przekazana przez reprezentację Polski siatkarzy Fot. Agencja Wyborcza.pl/Redakcja

Koszulka mistrzowskich siatkarzy

Jednym z cenniejszych przedmiotów licytowanych w ramach wspierania WOŚP jest koszulka meczowa z autografami wyjątkowych sportowców - zawodników siatkarskiej Reprezentacji Polski mężczyzn, Mistrzów Świata 2018 r.

Kliknij tutaj, aby licytować.

Chętni na spotkanie z Anną Lewandowską? Wystarczy zalicytować Chętni na spotkanie z Anną Lewandowską? Wystarczy zalicytować Fot. Allegro/WOŚP

Anna Lewandowska oferuje turnus

Anna Lewandowska przekazuje na nasze aukcje wyjątkowy dar. Jest to zaproszenie dla jednej osoby na wiosenny obóz - Camp by Ann, który odbędzie się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki 'Dojo Stara wieś' w maju 2019 r.

Kliknij tutaj, aby licytować. 

Jerzy Owsiak też wspiera WOŚP - wystawia na aukcjach liczne fotografię Jerzy Owsiak też wspiera WOŚP - wystawia na aukcjach liczne fotografię Fot. WOŚP

Kawałek wspomnień Jurka Owsiaka

Dobry przykład, jak wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, daje jej twórca. Na aukcjach Allegro można znaleźć dziesiątki niedrogich przedmiotów oferowanych przez Jurka Owsiaka - na przykład pięknie oprawione fotografie z jego podróży. 

Kliknij tutaj, aby licytować. 

Jarosław Boberek też jest z WOŚP Jarosław Boberek też jest z WOŚP Fot. Allegro

Król Julian też jest z WOŚP

Zainteresowała nas też aukcja Jarosława Boberka, niekwestionowanego króla polskiego dubbingu. Wraz z fundacją Legalna Kultura zapraszają na godzinną lekcję dubbingu w studiu nagrań w Warszawie.

Kliknij tutaj, aby licytować.

Wyjątkowa książka na aukcji WOŚP Wyjątkowa książka na aukcji WOŚP Fot. Redakcja

Wyjątkowa książka

Dziennikarka Gazeta.pl Wiktoria Beczek przekazała na aukcję książkę 'I była dzielnica żydowska w Warszawie' autorstwa Władysława Bartoszewskiego i Marka Edelmana.
To relacja wydarzeń czasów wojny, widzianych z dwóch stron muru warszawskiego getta. Na stronie tytułowej znajduje się podpis Władysława Bartoszewskiego, który złożył podczas spotkania z dziennikarką w czerwcu 2011 roku.

Kliknij tutaj, aby licytować

Wyjątkowe dzieło na aukcji WOŚP Wyjątkowe dzieło na aukcji WOŚP Fot. Allegro

Niezwykłe dzieło wyjątkowej artystki

Po raz kolejny Gdański Ogród Zoologiczny dołącza do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na ten finał przekazujemy niezwykłe dzieło malarskie. Obraz swoją szczególną wartość zawdzięcza wyjątkowej autorce - orangutanicy Rai mieszkającej w gdańskim zoo.

Kliknij tutaj, aby licytować.

  

27 finał WOŚP 27 finał WOŚP fot. WOŚP

Dziesiątki tysięcy aukcji

Internauci wystawili na aukcjach WOŚP zarówno przedmioty za symboliczną złotówkę jak i za całkiem poważne pieniądze - przykładowo, obraz olejny 'Portret Marylin Monroe' kupić można za 2700 zł, stylową lampę za 1000 zł, a bambusowy zestaw do masażu za 300 zł. 

Wśród tańszych, ale bardziej 'szalonych' ofert znaleźć można na przykład 
przejażdżka samochodem Polonez 2000 (cena 200 zł), godzinę coachingu, romantyczną sesję zdjęciową.

Część aukcji pozwala stać się właścicielem całkiem intrygujących i kosztownych przedmiotów. Za 80 zł można wylicytować na przykład 22 tomy encyklopedii Gutenberga. Samochód Hillman Minx De Luxe kosztuje z kolei 5200 zł. 

Łącznie dla WOŚP prowadzonych jest blisko 50 tys. aukcji.

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. 

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hubner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o: