7 najlepszych aplikacji do oglądania filmów i słuchania muzyki

Czasem domyślne, wbudowane w system aplikacje nie do końca się sprawdzają. Może też się zdarzyć, że brakuje w nich zaawansowanych możliwości, jakie są nam potrzebne. Przedstawiamy Wam zatem zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, darmowych odtwarzaczy multimedialnych, które pomogą zmienić Wasz komputer, laptop, czy urządzenie 2-w-1, w domowe centrum multimedialne.
Kodi (XBMC) Kodi (XBMC) Kodi (XBMC)

Kodi (dawniej XBMC)

Kodi to program typu media center pozwalający stworzyć z komputera centrum domowej rozrywki. Dawniej aplikacja nosiła nazwę XBMC. Kodi posiada funkcję katalogowania multimediów z możliwością szybkiego przeglądania poszczególnych klipów. Interfejs Kodi jest w pełni konfigurowalny i można z niego korzystać jak z interfejsu w telewizorze lub dekoderze telewizji satelitarnej.

Kodi obsługuje również pliki dostępne w Sieci (odtwarzanie na zasadzie streamingu - w tym dostęp do polskich serwisów VOD, jak ipla, player, czy vod.pl - dostępne po instalacji odpowiedniej bazy), płyty CD oraz DVD czy nawet dane spakowane jako ZIP i RAR. Co więcej, KODI skanuje również dysk twardy w poszukiwaniu opisów do plików, list odtwarzania oraz wielu innych.

Kodi - pobierz tutaj <

Plusy:
- obsługa serwisów streamingowych i VOD (w tym polskie)
- możliwość rozszerzenia funkcjonalności dzięki wtyczkom
- zmienia PC w centrum multimedialne

Minusy:
- konieczność przeklikania się przez wiele ekranów, zanim przejdziemy do pożądanej przez nas funkcji

MPC-HC MPC-HC MPC-HC

MPC-HC (Media Player Home Cinema)

Media Player Classic, dzięki swojej dużej funkcjonalności, bardzo często dodawany do paczek kodeków jako domyślny odtwarzacz. Zawdzięcza to przede wszystkim ilości oferowanych opcji - odtwarzanie napisów, zmiana ścieżki dźwiękowej, wyświetlanie statystyk filmu, utworzenie listy odtwarzania.

Odtwarzacz Media Player Classic obsługuje natywnie odtwarzanie filmów w formacie DVD, dzięki czemu z powodzeniem możemy nim zastąpić domyślny Windows Media Player (lub uzupełnić jego brak w przypadku użytkowania Windows 10).

Media Player Classic nie zabiera dużo zasobów w komputerze, więc z powodzeniem może być uruchomiony nawet na starszych i mniej wydajnych konfiguracjach sprzętowych. 

Media Player Classic Home Cinema - pobierz <

Plusy:
- możliwość wyboru zewnętrznych napisów
- dodatkowe paski - statystyki, informacje o autorach, playlista
- małe wymagania sprzętowe
- możliwość odtwarzania płyt DVD


Minusy:
- brak

ALLPlayer 6.2 ALLPlayer 6.2 ALLPlayer

ALLPlayer

ALLPlayer to darmowy odtwarzacz wideo, który umożliwia oglądanie dowolnego filmu na ekranie komputera. ALLPlayer oferuje funkcję pobierania napisów oraz instaluje i ewentualnie pobiera brakujące kodeki. Aplikacja posiada schludny i przejrzysty interfejs, dzięki któremu uzyskamy szybki dostęp do podstawowych funkcji odtwarzania, natomiast zaawansowane możliwości zostały zgrabnie ukryte pod rozsuwanym menu, uruchamianym kliknięciem prawym przyciskiem myszki na ekranie aplikacji. 

ALLPlayer posiada także integrację z serwisem VOD - kinoplex.gazeta.pl, dzięki czemu możemy oglądać darmową bazę filmową serwisu. Niestety niektóre dodatkowe funkcje wymagają rozszerzenia do płatnej wersji programu.

ALLPlayer - pobierz tutaj <

Plusy:
- polska wersja
- automatycznie pobiera wymagane kodeki
- dostęp do darmowej bazy filmów
- prosty w obsłudze


Minusy:
- płatne dodatkowe funkcje

VLC Media Player VLC Media Player VLC Media Player

VLC Media Player

VLC Media Player to darmowy odtwarzacz, spełniający ponadstandardowe wymagania użytkowników.

Funkcjonalnością, która wyróżnia ten program na tle innych, jest możliwość stworzenia serwera wysyłającego strumieniowo obraz i dźwięk (streamowanie), dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć filmy z naszego komputera na np. konsoli Playstation 3.

Popularność VLC Media Player wynika z jego intuicyjnego interfejsu, a także automatycznej obsługi większości formatów plików multimedialnych na rynku - aplikacja posiada wbudowane kodeki do obsługi takich plików jak mkv, mp4, avi, mp4, mp3, mpg i innych. VLC Media Player dostępny jest na komputery PC z systemami Windows, Mac OS X i Linux.

VLC Media Player - pobierz <

Plusy:
- możliwość wyboru zewnętrznych napisów
- możliwość streamowania materiałów na inne urządzenia
- polska wersja językowa
- odtwarzanie płyt DVD i strumieni z sieci

Brak większych widocznych wad.

Sciagnij - przycisk play Sciagnij - przycisk play sciagnij.pl

Odtwarzacz idealny?

A z jakiego odtwarzacza multimedialnego Wy korzystacie na co dzień?

Być może nie zawarliśmy w naszym zestawieniu playera, który Waszym zdaniem nosi miano "idealnego" i gorąco go polecacie? A może chcecie po prostu podzielić się wrażeniami z użytkowania któregoś z odtwarzaczy zawartych w naszym artykule?

Dajcie nam znać w komentarzach.

Najlepsze darmowe odtwarzacze do pobrania:
Kodi (XBMC)
Media Player Classic Home Cinema
- ALLPlayer
- VLC Media Player

Więcej o: