Wielki finał "Famelabu? - zapraszamy

W sobotę finały konkursu "Famelab?. Warto je zobaczyć. Dlaczego?

Nauka jest ciekawa. Zabawna. Zaskakująca. I fascynująca. Kłopot tylko w tym, by umieć właściwie o niej opowiedzieć. A naukowcy, no cóż, niezbyt często potrafią porwać ludzi mówiąc o tym, czym się zajmują. To problem, bo zamiast nich często do głosu dochodzą krzykacze, którzy sprzedają swoje idee tak, by przypominały prawdziwą naukę.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nauczenie badaczy, by potrafili opowiadać o swojej pracy w fascynujący sposób. I to właśnie jest celem konkursu "Famelab" . Jego formuła jest nieco podobna do "Idola" czy "Mam talent". Chodzi o to, by w krótkim czasie opowiedzieć o badaniach tak, by oczarować publiczność i jury. Organizatorami Famelabu są Centrum Nauki Kopernik i British Council, a magazyn Next.gazeta.pl i serwis Technologie.gazeta.pl są jego patronami medialnymi.

Młodzi badacze przysyłali swoje wideozgłoszenia, a do półfinałów konkursu zakwalifikowało się 25 osób. Wśród nich 6 chemików, 5 fizyków, 4 biologów i 4 biotechnologów, a także architekci czy naukowcy zajmujący się inżynierią kosmiczną.

Zobacz wideo

Do finału trafiło 10 osób i to właśnie spomiędzy nich zostanie w sobotę wyłoniony zwycięzca. Walka będzie ostra, bo poziom zawodników jest bardzo wysoki. Jeśli chcielibyście zobaczyć to na własne oczy, a przede wszystkim przeżyć te emocje to jest szansa - mamy do rozdania cztery wejściówki na imprezę, która odbędzie się w sobotę wieczorem w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Informacje o błyskawicznym konkursie - na końcu tekstu.

Jest też możliwość śledzenia zmagań przez internet - jutro od godziny ... w magazynie Next działała bedzie bezpośrednia transmisja finałów Famelabu. Dlaczego warto ją obejrzeć? Bo:

  • Finaliści to ludzie z wielką pasją. A takich zawsze warto zobaczyć.
  • Polscy naukowcy zajmują się fascynującymi rzeczami. Bądźmy dumni.
  • Będzie się można sporo dowiedzieć. A potem zabłysnąć w towarzystwie.

Konkurs

Mamy do rozdania cztery wejściówki na polski finał "Famelabu". By dostać jedną z nich, trzeba 18 maja 2012 roku między godziną 12.00 a 14.00 wysłać na adres konkurs_next@gazeta.pl odpowiedź na pytanie "Jaka ostatnio zasłyszana informacja naukowa szczególnie mnie zainteresowała i dlaczego? ". Spośród nadesłanych odpowiedzi jury złożone z członków redakcji magazynu Next.gazeta.pl wybierze czterech zwycięzców, którzy zostaną poinformowani o wygranej mailem. Wyniki zostaną przesłane do zwycięzców 18 maja do godziny 16.00.

I dodatkowa atrakcja! Jeśli wygracie wejściówkę, to w ramach Nocy Muzeów po zakończeniu finału "Famelabu" będzie można za darmo zwiedzać Centrum Nauki Kopernik. Warto!

Więcej o: