Trzy lata Rodziny 500 plus. Był tort i świeczki, Rafalska i Morawiecki podsumowali program

- Budujemy państwo z sercem - mówił premier Mateusz Morawiecki podsumowując trzy lata programu Rodzina 500 plus. Później razem z minister Rafalską spotykał się z dziećmi i rodzinami w Puławach.
Zobacz wideo

Rząd obchodził dzisiaj trzy lata wprowadzenia programu Rodzina 500 plus. Z tej okazji do Puław przyjechał premier Mateusz Morawiecki, a także odpowiedzialna w głównej mierze za sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jak podkreślał szef rządu, program 500 plus jest nie tylko programem prorodzinnym. - Jest tez programem propaństwowym, bo państwo polskie, które na bok odkłada rodziny, to nie jest państwo z sercem. A my budujemy państwo z sercem - państwo dla wszystkich rodzin - przekonywał Morawiecki.

Z kolei minister Rafalska wskazywała, że program 500 plus to "najlepsza inwestycja, inwestycja w rodziny". Podsumowała również, że przez ostatnie trzy lata w ramach programu przekazano 67 miliardów złotych, a korzysta z niego 3,6 milionów dzieci.

Jednak w Puławach politycy nie skupili się jedynie na podsumowaniach i w niedzielne przedpołudnie pozwolili sobie na odrobinę luzu. Minister Rafalska bawiła się z dziećmi, podobnie premier.

Na koniec za to był wielki tort na 3. rok Rodziny 500+, a świeczkę zdmuchnęli wspólnie szef rządu i minister Rafalska.

Program Rodzina 500 plus

Program Rodzina 500 plus to comiesięczne świadczenie finansowe na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka.

Od pierwszego lipca pięciusetzłotowe świadczenie będzie przyznawane także na pierwsze dziecko - bez kryterium dochodowego. To element zapowiedzianej przez Zjednoczoną Prawicę tak zwanej "piątki Kaczyńskiego".

Zobacz wideo
Więcej o: