Liderzy Nieruchomości nagrodzeni. Sprawdź, kto został laureatem!

Trzy etapy, specjalne algorytmy opracowane przez niezależną agencję badawczą i zastępy "tajemniczych klientów" sprawdzających jakość obsługi. Wszystko to miało wpływ na wyniki konkursu Lider Nieruchomości Otodom. W tegorocznej edycji statuetki odebrali: pośrednik roku Sebastian Wielgus, ogólnopolskie biuro roku Nowodworski Estates oraz najlepsze biuro z każdego województwa.

Konkurs zorganizował Otodom, najpopularniejszy w Polsce serwis nieruchomości. Kładzie on silny nacisk na podnoszenie jakości całej branży. U podstaw zorganizowania wydarzenia stała chęć wyróżnienia najlepszych i najbardziej pozytywnych przykładów profesjonalnego pośrednictwa.

- Rynek nieruchomości jest wyjątkowy. Po pierwsze wielkość firmy niekoniecznie wpływa na jej skuteczność, po drugie jest mocno lokalny. Zadanie, by obiektywnie ocenić jakość obsługi i fachowość poszczególnych firm z całej Polski nie było więc łatwe. Z pomocą naszej Rady Doradczej Klientów i agencji IQS udało nam się jednak wypracować system, który nie dyskryminuje biur ze względu na ich wielkość lub obszar działalności. Istotne dla wyników są jedynie fachowość i skuteczność poszczególnych agencji. Można więc śmiało powiedzieć, że nagroda Lider Nieruchomości Otodom jest znakiem jakości, który potwierdza najwyższe kompetencje laureatów – podkreśla Izabela Sobańska-Synowiec, B2B Marketing Manager Otodom.

Metodologię konkursu przygotowała agencja badawcza IQS, a opiniowała Rada Doradcza Klientów Otodom. Ocena biur odbyła się na podstawie obiektywnych danych i badań przeprowadzonych przez wspomnianą agencję. Pośrednik roku został natomiast wytypowany głosem pozostałych agentów.

Bezpieczeństwo, komfort i ma

Najlepsi pośrednicy na rynku potrafią łączyć wiele z pozoru odległych umiejętności. Muszą oczywiście doskonale orientować się w uwarunkowaniach lokalnych rynków i świetnie znać przepisy, by szukać najkorzystniejszych rozwiązań. Powinni mieć w sobie dużo empatii – potrafić słuchać, wczuć się w położenie klienta i umieć im doradzić, a czasem wyprowadzić z błędnych przekonań. Ważna w tej branży jest umiejętność prowadzenia mediacji, bo transakcje związane z nieruchomościami potrafią budzić olbrzymie emocje. Nie można zapominać też o kompetencjach marketingowych, by móc dobrze wypromować posiadane w ofercie mieszkania i domy. I w końcu: powinni mieć otwarte umysły, bo rynek nieruchomości wciąż się zmienia. Trzeba być naprawdę ambitnym, by odnosić sukcesy w tym wymagającym zawodzie. Tym większe gratulacje należą się najlepszym z najlepszych – Liderom Nieruchomości – dodaje Jarosław Krawczyk, rzecznik Otodom.

Wręczenie nagród odbyło się podczas gali wieńczącej Spotkanie Liderów Nieruchomości w Serocku. Kolejna edycja konkursu – już za rok.

Laureaci konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2019:

Lider Nieruchomości – województwo dolnośląskie: GET-HOUSE NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo kujawsko-pomorskie LIBERA NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo lubelskie: 4TE PIĘTRO

Lider Nieruchomości – województwo lubuskie: LEGAN NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo łódzkie: TRUST NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo małopolskie: BRAND & SELL

Lider Nieruchomości – województwo mazowieckie: EN CASA PREMIUM REAL ESTATE

Lider Nieruchomości – województwo opolskie: FENOMEN NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo podkarpackie: IDEAL HOME NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo pomorskie STARNAWSKA.PL NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo podlaskie: EXPRESS HOUSE BIAŁYSTOK

Lider Nieruchomości – województwo śląskie: UP.HOUSE

Lider Nieruchomości – województwo świętokrzyskie: HEPAL NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo warmińsko-mazurskie: PIWOWARSKI INWESTYCJE W NIERUCHOMOŚCI

Lider Nieruchomości – województwo wielkopolskie: ADVESTOR PREMIUM HOUSE

Lider Nieruchomości – województwo zachodniopomorskie: GALERIA NIERUCHOMOŚCI KOSZALIN

Lider Nieruchomości – biuro ogólnopolskie: NOWODWORSKI ESTATES

Lider Nieruchomości – pośrednik roku: SEBASTIAN WIELGUS

Sebastian WIelgusSebastian WIelgus materiał partnera