Radio ZET: urzędnik ostrzegał premiera ws. mafii VAT w ministerstwie. Właśnie stracił stanowisko

- Twórca "raportu dyrektorów MF i KAS do premiera" został odwołany ze stanowiska wicedyrektora - poinformował dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski. Dokument, który miał trafić do premiera, opisywał zagrożenia związane z działaniami rzekomej grupy przestępczej w Ministerstwie Finansów.

O dymisji twórcy "raportu dyrektorów MF i KAS do premiera" Gierszewski poinformował na Twitterze: "Twórca 'raportu dyrektorów MF i KAS do premiera' został odwołany ze stanowiska wicedyrektora".

Raport dla Mateusza Morawieckiego

Raport miał powstać "w celu realizacji planu naprawy funkcjonowania Ministerstwa Finansów poprzez zmiany w strukturze merytorycznej i personalnej Krajowej Administracji Skarbowej - "oczyszczenia" KAS z ludzi związanych z mafią vatowską/mafią paliwową oraz drogą ku KKV - Końca Karuzel VAT". Powstał po spotkaniu trzech dyrektorów, w dniu, w którym "Rzeczpospolita" nagłośniła, że w MF miała działać mafia VAT-owska. Wspomniany dokument, co podkreśla Radio ZET, miał napisać "jeden z wicedyrektorów Ministerstwa Finansów na podstawie informacji byłego kierownika działu operacyjnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie".

Według jego autorów (firmować miało go kilku dyrektorów), w związku z przedstawionymi w nim informacjami dotyczącymi wysoko postawionych urzędników Ministerstwa Finansów a także służb specjalnych, implikuje on "bardzo duże ryzyko dla dalszego funkcjonowania MF, a w szczególności KAS, oraz poważne ryzyko wizerunkowe dla rządu". 

>>> Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz wideo:

Zobacz wideo

W opisanych przez Radio ZET fragmentach pisma, mają padać poważne oskarżenia:

Autorzy opisują działającą w kraju i za granicą grupę przestępczą, która miała wyłudzić z budżetu państwa na nielegalnym handlu paliwami 500 milionów złotych. Z grupą mają być związani byli wysocy oficerowie WSI, UOP, BOR i policji, były wiceprezes jednej z państwowych spółek energetycznych, znany ekspert podatkowy i członek mafii pruszkowskiej

- czytamy na stronie internetowej radia. Pieniądze miały być transferowane do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Ministerstwo Finansów zaprzecza

W jakim stopniu można traktować te doniesienia poważnie? Według ustaleń rozgłośni, sprawą zajmuje się w tej chwili ABW i służby kontrwywiadu wojskowego, a także CBA. Z kolei MF miało złożyć do prokuratury i ABW zawiadomienie ws. ujawnienia informacji niejawnych. 

W ubiegłym tygodniu biuro prasowe resortu finansów zaprzeczyło tezom z dokumentu dyrektorów. Zapewniło też, że "materiał rozpowszechniany obecnie wśród dziennikarzy zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące funkcjonowania KAS".

Więcej o:
Komentarze (118)
Radio ZET: Twórca "raportu dyrektorów MF i KAS" dla Morawieckiego stracił stanowisko
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 61 razy 57

  To mówicie, że prezes Kaczyński odcina się od Banasia delegując do NIK na stanowiska zastępców Mańka, czynnych posłów PiS..
  Teraz robotę traci ten co zgłasza przekręty pisiorów.
  Extra! Witajcie w naszej bajce Banaś zagrał wszystkim na nosie..

 • rggg

  Oceniono 57 razy 51

  Przez cztery lata grzmią o mafii vatowskiej za czasów PO (rzekomo wyłudziła 240mld) - tyle tylko że jakoś przez te cztery lata jedyna mafię jaką PiS znalazł to u siebie - w ministerstwie Finansów. Tak samo było za poprzednich rządów Kaczyńskiego: przez dwa lata szukali układów aż znaleźli układ we własnym rządzie...

 • arche556

  Oceniono 40 razy 38

  Bo to jest skandal, żeby nie mogli kraść i robić wały na VAT. Dlatego ku przestrodze i sędziego z Olsztyna i dyrektora z MF usuwa się z urzędu, żeby nie przeszkadzali dobrej zmianie. No i ruki pa szwam.

 • gimlak23

  Oceniono 35 razy 31

  to cud że autor pisma nadal żyje... bo zyje?

 • justas32

  Oceniono 31 razy 29

  Możesz być mierny - ale musisz być wierny. Donosisz na swoich - wylatujesz. Witajcie w państwie PiS ...

 • claudiusz

  Oceniono 28 razy 28

  a Banasia zostawia sie w spokoju?...BANANOWA REPUBLIKA ma sie znakomicie!

 • dornjuan

  Oceniono 27 razy 27

  Tak właśnie według mordawieckiego wygląda powrót do "normalnego państwa". Masz donosić ale nie na PISowców. No horało już możesz tworzyć kolejną komisję VATowską ale tym razem będzie naprawdę o złodziejach, PISowskich złodziejach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX