Telewizja publiczna werbuje nowych ludzi. Do redakcji TVP Info dołączył dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer

Paweł Blajer, który przez ostatnie 13 lat był związany z Grupą TVN, zadebiutuje na antenie Telewizji Polskiej prawdopodobnie jeszcze w ten weekend. Dziennikarz uzupełnił redakcję newsroomu TVP Info. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl będzie zajmował się tematami dotyczącymi ekonomii.

Paweł Blajer zaczął pracować w TVN w 2007 r., a w latach 2014-2019 był związany z telewizją informacyjną TVN24 BiŚ. Prowadził tam m.in. programy "Bilans" i "Biznes dla ludzi". Wcześniej współpracował z różnymi mediami, w tym z "Rzeczpospolitą".

W TVP dziennikarz ma odsłaniać tajniki ekonomii, zaczynając od wpływu aktualnej sytuacji społecznej na polską i światową gospodarkę. W grudniu 2019 r. odszedł ze stacji TVN bez podania przyczyny. W marcu współprowadzącą "Biznes dla ludzi" na antenie TVN24 BiŚ została Agata Zamęcka.

W TVP rusza "Antykryzys Poradnik"

Telewizja Polska uruchomiła specjalny dział informacyjny zajmujący się wpływem pandemii koronawirusa na gospodarkę. Pasmo będzie nosić nazwę "Antykryzys Poradnik", a Paweł Blajer będzie jego prowadzącym. Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski poinformował o tym na Twitterze, jednocześnie informując o tym, że dziennikarz dołączył do zespołu redakcyjnego TVP Info.

Paweł Blajer z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą, z zawodu - dziennikarzem i wykładowcą akademickim. Jest też kolejną osobą, która ostatnio zmieniła barwy z TVN na TVP Info. W listopadzie 2019 r. pracę w Telewizji Polskiej zaczęła Karolina Pajączkowska, poprzednio również związana z TVN24 BiS.

Więcej o: