Bon turystyczny powraca w nowej formie. Zapłacimy nim nie tylko za hotel

Bon turystyczny został wprowadzony przez rząd w wakacje 2020 roku. Świadczenie miało na celu finansowe wsparcie rodzin oraz branży turystycznej w okresie pandemii koronawirusa. Od 12 lutego ponownie można go wykorzystać.

Bon turystyczny wykorzystasz, nie tylko płacąc za nocleg w hotelu. Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja w tej sprawie pozwala na szersze wykorzystanie świadczenia.

Bon turystyczny. Sejm przyjął nowelizację ustawy

Bon turystyczny wprowadzony przez rząd latem 2020 roku miał być finansową formą pomocy dla rodzin oraz branży turystycznej, która ucierpiała przez pandemię koronawirusa. 22 stycznia 2021 Sejm przyjął nowelizację tzw. ustawy o COVID-19, która zawiera zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Dzięki temu bon będzie mógł zostać zrealizowany w większej liczbie miejsc.

Zdjęcie ilustracyjneBon turystyczny. Wiceminister zapowiada zmiany

Bon turystyczny. Gdzie go wykorzystać?

Bon turystyczny będzie można zrealizować nie tylko w hotelach. Z powodzeniem zapłacimy nim w biurach podróży, pod warunkiem, że wycieczka odbędzie się w kraju. Świadczenie pokrywa również koszt muzeów, galerii, przewodników czy instruktorów. Bonem zapłacimy także, za przejazd autokarem lub rejs statkiem.

Andrzej Duda podpisał ustawę covidowąZmiany w bonie turystycznym. Prezydent podpisał ustawę. Co się zmienia?

Jak działa Bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny jest dostępny w formie elektronicznej, a jego ważność kończy się w ostatnim dniu marca 2023 roku. Bon przysługuje rodzinie z dzieckiem lub dziećmi do 18. roku życia. Na każde z nich przypada jednorazowo 500 złotych. Dodatkowo 500 złotych otrzymują dzieci, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?
Więcej o: