Rozliczanie PIT-ów za 2020 rok. Na portalu podatki.gov wystąpił błąd. "Prosimy o cierpliwość"

Od poniedziałku można składać zeznania podatkowe za ubiegły rok. Deklaracje przygotowane przez urząd skarbowy zostały udostępnione podatnikom na portalu podatki.gov.pl w ramach usługi Twój e-PIT. Pojawiły się jednak kłopoty z logowaniem.

Część osób nie może uzyskać dostępu do PIT-ów. Problem pojawia się podczas logowania do usługi Twój e-PIT. Po wybraniu "zaloguj się" pojawia się informacja o trwających pracach serwisowych.

Osoby, które próbowały zalogować się do usługi Twój e-PIT, napotkały na trudności. Części z nich po nieudanej próbie logowania wyświetla się komunikat o "nieoczekiwanym błędzie" lub prośba "zaloguj się ponownie wkrótce". Przepraszamy za niedogodności" pozostałym internautom pojawiła się tylko biała strona. Stacja TVN24 Biznes skontaktowała się w tej sprawie z Iwoną Prószyńską rzeczniczką prasową Ministerstwa Finansów. - Pracujemy w tej chwili nad usunięciem (awarii - red.) - przekazała w rozmowie ze stacją.

.Obniżki podatków. Morawiecki: 'Nie dajcie sobie mydlić oczu'. Nie dajemy

Ruszyło rozliczanie PIT-ów za 2020 rok. Nie obyło się bez problemów

Na problemy w funkcjonowaniu strony zwrócił uwagę Tomasz Aleksandrowicz dr hab., profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. “E-PIT to świetny pomysł, gdyby tylko strona działała...” - napisał. W odpowiedzi Ministerstwo Finansów poinformowało, że “mogą występować chwilowe problemy z dostępnością e-Urzędu Skarbowego. Pracujemy nad ich usunięciem. Prosimy o cierpliwość”.

Do usługi Twój e-PIT dostęp jest możliwy jedynie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl. W celu zalogowania się do usługi Twój e-PIT należy podać swoje dane podatkowe.

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia)
  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 r.
  • kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2020 r. (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy),
  • i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2019 r.

PIT 2020. Do kiedy trzeba się rozliczyć?

Rozliczenie za 2020 rok trzeba złożyć do 30 kwietnia 2021 roku. Do tego czasu podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Po upływie tego czasu KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Dzięki temu PIT zostanie złożony w terminie, nawet jeśli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Zobacz wideo Szczepienia nauczycieli w szpitalach węzłowych od drugiego tygodnia lutego. Czy obejmą całą kadrę?