Rząd przyjął Krajowy Plan Odbudowy. "Dokument wysłany do Komisji Europejskiej"

Rząd przyjął w piątek Krajowy Plan Odbudowy - przekazał w piątek późnym wieczorem wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Jak dodał, dokument został już także wysłany do Komisji Europejskiej.

Waldemar Buda poinformował o przyjęciu przez rząd Krajowego Planu Odbudowy w mediach społecznościowych. "Krajowy Plan Odbudowy przyjęty przez Radę Ministrów. Ma go również już Komisja Europejska. Przed nami ważne głosowanie już 4 maja w Sejm. Pokażmy, że są sprawy, które nie mogą dzielić" - napisał w piątek późnym wieczorem.

Zobacz wideo Czy kryzys w Zjednoczonej Prawicy jest już zażegnany?

Rząd przyjął Krajowy Plan Odbudowy. 4 maja posiedzenie Sejmu

Jak zapowiedział wiceminister, podczas przyszłotygodniowego głosowania w Sejmie dojdzie do głosowania ws. ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Szczegółowy plan wydatkowania środków z FO zawarto właśnie w przyjętym przez rząd KPO. Zakłada on, że Polska będzie miała do dyspozycji ok 58 mld euro z unijnego funduszu. - Cieszą deklaracje środowisk parlamentarnych, które skłaniają się nad poparciem tego projektu. Wydaje się, że uzyskał on większość - mówił wcześniej Buda po zakończeniu posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

 Uwzględniliśmy bardzo dużo uwag, które pojawiły się na etapie konsultacji z wielu środowisk. Wszystkie zainteresowane środowiska uznają postęp, jaki wykonaliśmy od 26 lutego, czyli momentu pokazania tego dokumentu

- wskazywał.

Buda podkreślił też wcześniej, że KE wyszła z propozycją, by państwa członkowskie mogły składać swoje odpowiedniki krajowych planów odbudowy jeszcze przez dwa tygodnie. W związku z tym, polski rząd, po przedłożeniu KPO, "daje sobie jeszcze szansę na dyskusję i dialog techniczny KE". - Dopracujemy ten dokument na poziomie rząd-KE. Mandat do wprowadzania korekt będzie posiadał minister właściwy ds. funduszy i polityki regionalnej - mówił.

Więcej o: