Asus ZenFone 7: dane techniczne, cena, możliwości
Asus ZenFone 7 - nieoczekiwana zapowiedź
Premiera nowego smartfona Asus ZenFone 7 odbyła się 26 sierpnia. Sama zapowiedź pojawienia się smartfona znanej marki była nieco zaskakująca. Od pewnego czasu przestała ona tak mocno skupiać się na tym segmencie rynku, chociaż jej dawne propozycje z reguły uznawano za udane. Dlaczego Asus przestał stawiać na nowe smartfony? Można przypuszczać, że było to spowodowane niechęcią do rywalizacji z potencjalnie zbyt silną konkurencją. Tajwańska firma najmocniej angażowała się w rynek smartfonów dla graczy.
Asus ZenFone 7 i Asus ZenFone 7 Pro - specyfikacja
Nowy Asus ZenFone 7 został wyposażony w wyświetlacz Amoled 6,67 cala bez wcięcia. Oferowany sprzęt posiada rozdzielczość 1080 x 2400 pikseli. Odświeża się z częstotliwością 90 Hz, co sprawia bardzo pozytywną różnicę dla tych, którzy dotychczas korzystali z tradycyjnych wyświetlaczy.
Wyposażobny został też w trzy aparaty z tyłu: 64, 12 i 8 Mpix. Aparat i teleobiektyw mają optyczną stabilizację obrazu. Dodatkową zaletą jest fakt, że można go obrócić. I to właśnie możliwość robienia świetnych zdjęć zarówno tradycyjnych, jak i selfie, jest wskazywana jako jedna z ważniejszych zalet tego modelu.
Procesor Qualcomm Snapdragon 865 posiada modem 5G. Asus ZenFone 7 to również 8 GB RAM i 128 GB pamięci masowej do wykorzystania przez użytkownika. Pamięć możemy zwiększyć dzięki karcie microSD o pojemności do 2 TB. Ważną zaletą jest bateria o pojemności 5000 mAh, którą naładujemy w znacznie krótszym czasie dzięki szybkiemu ładowaniu 30 W. Jej duża moc, będąca wyzwaniem dla konkurencji, wpływa niestety na większe wymiary samego urządzenia i jego ciężar. Przy normalnej pracy powinna jednak wystarczć na pełne dwa dni, co jest dostatewczną nagrodą za wspomniany mankament związany z wielkością. Systemem operacyjnym, w który wyposażono Asusa jest Android 10.
Asus ZenFone 7 Pro różni się od podstawowej wersji nieznacznie - nie odbija się to właściwie w jego wyglądzie, ale tylko w bardziej rozbudowanych funkcjonalnościach. Model ten oparto o nieznacznie zmodyfikowany procesor Snapdragon 865+. Posiada on również 8 GB RAM, czyli dwa razy więcej, niż podstawowy model. Oferuje także dwukrotnie większą ilość pamięci masowej, której jest 256 GB.
Zobacz też: Polak, Rosjanin i Niemiec kupują iPhone'a 12 Pro. Wiemy, ile muszą pracować na smartfon Apple
Asus ZenFone 7 - opinie
Oba oferowane przez Asusa modele spotykają się z bardzo pozytywnymi ocenami. Wśród potencjalnych wad wymienia się jednak między innymi brak certyfikatu IP, co stawia pod znakiem zapytania odporność urządzenia na działanie wilgoci. Czy skróci to czas jego funkcjonowania? Okaże się w toku dłuższej eksploatacji. Niekiedy zwraca się też uwagę na:
- grubość ramek wokół ekranu
- dużą wagę i wymiary urządzenia
- brak możliwości ładowania bezprzewodowego
Asus ZenFone 7 - cena. Ile zapłacimy za urządzenie?
Ważnym elementem polityki sprzedażowej Asusa jest nacisk na atrakcyjną cenę oferowanych przez siebie produktów. Trzeba przyznać, że również Asus ZenFone 7 jest tego przykładem. Za poszczególne wersje zapłacimy średnio 3497 zł (Asus ZenFone 7) i 3777 zł (Asus ZenFone 7 Pro).
Do wyboru przedstawiono dwie wersje kolorystyczne - Aurora Black i Pastel White.
Zobacz też: Oppo Reno 4 Pro 5G. Chińczycy wypuszczają smartfona, którego nie da się nie lubić [PIERWSZE WRAŻENIA]
-
Spóźnialscy stracą prawo do 500 plus. Do kiedy trzeba złożyć wniosek o świadczenie?
-
Izrael światowym liderem szczepień przeciw COVID-19. Ale są wobec niego też oskarżenia [WYKRES DNIA]
-
PIT. Są nowe ulgi podatkowe. Co można odliczyć?
-
Brexit uderza w szkockich rybaków. Czują się oszukani przez Johnsona. "Nasi klienci się wycofują".
-
RMF FM nieoficjalnie: Służby dostały rekomendację. Będą masowe kontrole firm łamiących restrykcje
- Polski kret sondy InSight nie mógł wbić się w powierzchnię Marsa. NASA kończy tę część misji
- Przez pandemię lotniczy ruch pasażerski w rok zmalał o 60 proc. IATA: wróci do normy najwcześniej za trzy lata
- Mamy tyle aut elektrycznych co USA i Chiny kilka lat temu. Niemcy rejestrują tyle w tydzień
- Nord Stream 2 znów buduje gazociąg na niemieckich wodach
- Producenci turbin przygotowują się do spalania wodoru