Szczoteczki soniczne do 250 złotych. Wiele popularnych modeli jest teraz na wyprzedaży

Szczoteczki soniczne do 250 zł są chętnie oferowane przez wiodących producentów tego typu urządzeń. Czy za tę kwotę kupimy model gwarantujący wysoką jakość mycia zębów? Warto przypomnieć cechy, którymi powinno się odznaczać takie urządzenie. Jak konkurencyjny jest rynek?

Szczoteczka soniczna: jak działa?

Na co zwracać uwagę, gdy chcemy kupić szczoteczkę soniczną? Jak działa i jakie korzyści daje nam to w sumie niepozorne urządzenie? Przede wszystkim taki sprzęt ma zdolność do wytwarzania słyszalnych fal dźwiękowych, które ułatwiają dotarcie nawet do trudnych w dostępie przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczki soniczne są zasilane elektrycznie. Co je wyróżnia?

 • kształt końcówki - w przypadku szczoteczki sonicznej jest prostokątna (a nie okrągła, jak w tradycyjnych modelach elektrycznych);
 • rodzaj ruchu końcówki - wykonuje ruchy z boku na bok, nie zaś oscylacyjno-rotacyjne wokół zęba;
 • zakres czyszczenia - szczoteczka soniczna obejmuje nim dwa i więcej zębów i powinna być używana ruchem podobnym, jak tradycyjna szczoteczka używana do mycia zębów.

Szczoteczka sonicznaSzczoteczka soniczna lepsza niż zwykła? Podpowiadamy, który model wybrać

Szczoteczki soniczne - na co zwrócić uwagę? Zalety i wady rozwiązania

Czy szczoteczki soniczne są zdrowe dla uzębienia? Ich dużą zaletą jest to, że mogą być używane przez różne osoby niezależnie od wieku i stanu zdrowia uzębienia, z wyłączeniem jedynie bardzo silnych stanów zapalnych dziąseł. Jednocześnie na rynku znajdziemy modele o bardzo zróżnicowanych funkcjach. Podkreśla się też, że jej działanie jest bardziej delikatne dla uzębienia. Zredukujemy też dzięki nim liczne przebarwienia - np. po kawie lub papierosach.

Rynkowy wyścig po klienta sprawił, że niektóre modele są sprzedawane wraz z dostępem do aplikacji, które pozwalają na wyrobienie w sobie właściwej sekwencji ruchów i siły nacisku na szczoteczkę. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na:

 • koszt i dostępność wymiennych główek
 • łatwość użytkowania
 • rodzaj ładowarki i czas użytkowania na jednym ładowaniu
 • ilość drgań na minutę
 • liczba dostępnych trybów pracy
 • wyposażenie w sterylizator
 • obecność czujnika nacisku i timera
 • etui podróżne z funkcją ładowania

Jaka jest podstawowa wada takiego sprzętu? Wysoka cena - szczoteczka soniczna poniżej 250 złotych w dobrym standardzie nie jest łatwa do wskazania. Wiele zależy od wyposażenia i technologii zastosowanych w danym modelu. 

Philips DiamondClean SmartDiamondClean Smart - najlepsza szczoteczka soniczna na rynku

Szczoteczki soniczne do 250 zł - najlepsze z najtańszych

 • Philips Sonicare Easy Clean - ok. 165 zł

Podstawowa wersja szczoteczki sonicznej, którą oferuje Philips. Tryb ''clean'' nadaje się bardzo dobrze do codziennego czyszczenia. Klasyczny design, dobrej jakości wykonanie i łatwe sterowanie to atuty tego urządzenia, które dedykowane jest osobom pozbawionym miłości do gadżetów. Szczoteczka wyposażona w timer i czujniki wspomagające mycie, przydatne dla początkujących. 

 • SEYSSO Basic Edition - ok. 230 zł

Czarna, elegancka, dobrze wykonana. Ta szczoteczka soniczna wyposażona jest w trzy tryby pracy, w tym opcję masażu dziąseł. Akumulator pozwala na pracę przez 6 tygodni bez potrzeby dodatkowego ładowania.  

 • WhiteWash SW 2000 - ok. 240 zł

Produkt uznanej firmy z 33 tys. ruchów na minutę. Również pracuje w trzech dostępnych trybach o zróżnicowanej ilości ruchów. Pomocna nie tylko w myciu codziennym, ale też mająca bardzo pozytywny wpływ na rozjaśnianie szkliwa.  

 • Panasonic EW-DM81-W503 - ok. 160 zł

Wibracja soniczna na poziomie 31 tys. ruchów na minutę w niezwykle atrakcyjnej cenie. Dołożono wielu starań, by solidnie wykonany produkt świetnie radził sobie z czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych. 

 • Xiaomi Oclean X Pro - ok. 250 zł

Propozycja chińskiej marki, która mieści się w limicie i może być zakwalifikowana jako szczoteczka soniczna poniżej 250 zł. Wyposażona w ekran dotykowy i aplikację mobilną z zaleceniami dla prawidłowej higieny jamy ustnej. 

Zobacz wideo Czy zęby trzeba myć po każdym posiłku? [NaZdrowie]