Relikt przeszłości dalej na topie. Polaroida kupisz teraz w popularnej sieci sklepów

Aparat Polaroid to idealny prezent dla fanów gadżetów oraz sentymentalna podróż do przeszłości. Sprawdź, gdzie tkwi sekret polaroida i który model wybrać dla siebie lub dziecka.

Aparat Polaroid- bez szczegółów

Zdjęcia w białej ramce przykuwają uwagę przede wszystkim ze względu na wyjątkowy styl, z drugiej strony są dalekie od pokazywania szczegółów i za to lubimy je najbardziej. Zamiast skupiać się na niedoskonałościach, przeglądając polaroidy można poczuć klimat danego miejsca lub momentu, w którym zrobiliśmy zdjęcie. Polaroidy to także ciekawa ozdoba do wnętrza, obrazkowe ściany idealnie wpiszą się w minimalistyczne wnętrze. W dobie tysiąca podobnych ujęć, klatka po klatce polaroid dostarcza wyjątkowe i namacalne doświadczenie z pogranicza sztuki, dlatego jest tak wyjątkowy.  

Aparat CanonKompakt czy lustrzanka? A może bezlusterkowiec? Podpowiadamy

Polaroid. A może na prezent? 

Ten wyjątkowy aparat ucieszy np. nastolatki, które nie pamiętają już, jak to jest przeglądać prawdziwe zdjęcia. Osoby wychowane w latach 90., które marzyły o Polaroidzie, również mogą zdecydować się na jego zakup, gdyż dawniej urządzenia te nie były powszechnie dostępne w Polsce. Aparat spodoba się także dzieciom w wieku szkolnym - może im pomóc w rozwinięciu fotograficznej pasji. Jedyne, co powstrzymuje wielu rodziców przed zakupem, to dość drogie wkłady, które szybko się kończą. 

Polaroid - profesjonalny aparat w przedziale cenowym około 1000 zł.

To aparaty z górnej półki, które oferują zaawansowane rozwiązania oraz wysoką jakość zdjęć. 

Polaroid Pop - robi dobre zdjęcia i pozwala na nagrywanie filmów w FullHD 1080p/60FPS. Rozmiar wydruku może być nawet w formacie 9x10. Dodatkowo zdjęcia zapisywane są w  pamięci tego aparatu lub na karcie microSD. Co więcej, Polaroid POP posiada lampę LED i dwie prędkości samowyzwalacza (3 i 10 sekund). Prawdziwą kropką nad i tego modelu jest stabilizacja obrazu i rozdzielczość 20 megapikseli. Dotykowy wyświetlacz pozwala na przegląd fotografii i ich obróbkę: 

 • ikonki, 
 • ramki, 
 • 6 trybów korekcji

Polaroid - średnia półka do 1000 zł 

W tej kategorii warto wyróżnić Fujifilm Instax Square SQ10, który idealnie sprawdzi się podczas rodzinnych spotkań lub na wakacjach

 • Ten model pozwala na wydruk zdjęcia w formie kwadratu w rozmiarze 6x6. 
 • Na gotowe zdjęcie można nałożyć aż 10 filtrów. 
 • Wizjer LCD umożliwia korekcję fotki po wykonaniu
 • Na wyposażeniu jest sensor CMOS 1/4 cala 
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 1920x1920 pikseli
 • Funkcja wyzwalacza (2 poziomy) 

Polaroid: tańsza opcja do 500 zł 

Modele w tym przedziale cenowym mają ograniczoną możliwość edycji zdjęć przed wydrukowaniem. Dobrym reprezentantem w tej kategorii jest Polaroid Snap, który łączy w sobie cechy polaroida oraz aparatu o matrycy 10 px. Można do niego dokupić kartę o 32 GB. Dużym plusem jest lampa błyskowa oraz naturalne, ładne światło w pakiecie. To idealna opcja dla starszych dzieci. 

Jaki aparat fotograficzny dla amatoraJaki aparat fotograficzny dla amatora lub początkującego [TOP 5]

Polaroid: wkłady. Ile kosztują wkłady?

Poniżej prezentujemy przedziały cenowe wkładów do opisanych wyżej modeli aparatów. Niektóre marki standardowo dodają kilka darmowych wkładów w pakiecie. 

 • Polaroid Pop cena wkładów- od 150 do 180 zł (40 sztuk) 
 • Fujifilm Instax Square SQ10 cena wkładów- około 80 zł (20 sztuk) 
 • Polaroid Snap cena wkładów- około 60 zł (20 sztuk) 
Zobacz wideo Jak poprawić swoje zdjęcie? Kilka aplikacji może ci pomóc
Więcej o: