Jest oficjalne potwierdzenie. Disney+ wystartuje w Polsce. Kiedy?

To już jest pewne - Disney+ już niebawem w Polsce podobnie jak w innych 41 państwach z Europy, Azji i Afryki. Dyskusje na temat wejściu platformy do naszych domów toczą się w przestrzeni internetowej już od lat.
Zobacz wideo Studio Biznes odc. 102

Platforma Disney+ wystartowała w listopadzie 2019 roku i już w pierwszych dniach zyskał dużą popularność. Obywatele wielu regionów mogli korzystać z biblioteki filmów, seriali oraz programów wyprodukowanych przez m.in. Walt Disney Studios, Marvel, National Geographic, Pixar czy Star Wars. Teraz Polska dołączyła do grupy 42 krajów Europy, Azji i Afryki, w których platforma streamingowa zostanie udostępniona tego lata. Nadawca potwierdził tę informację w środę 26 stycznia. Już niebawem będziemy mogli oglądać wiele tytułów całkiem legalnie. Zwłaszcza że w serwisie znajdziemy 7,5 tys. odcinków seriali i programów oraz 500 filmów m.in.: "Zagubieni", "Gotowe na wszystko", "Z archiwum X", "Jak poznałem waszą matkę" czy "Skazany na śmierć".

"Disney+ w Polsce już latem! Ulubione filmy i seriale Disneya, Pixara, Marvela, National Geographic, Star Wars i występujące pod marką Star produkcje FX, 20th Century Studios czy Searchlight, w jednym miejscu" - czytamy na oficjalnym Facebooku Disney Polska.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Virus Outbreak GermanySankcje na Rosję tak, ale z wyjątkami. Niemcy walczą o kluczowy sektor

Disney+ już latem 2022 w Polsce. Jaki koszt?

Dyskusje na temat wejściu platformy do naszych domów toczą się w przestrzeni internetowej już od lat. Pojawiły się nawet wzmianki, że zadebiutuje w 2021 roku. Skąd takie domysły? W ofercie serwisu zaczęło pojawiać się  wiele filmów i seriali z polską wersją językową. Dobrą wiadomością jest fakt, że na premierę baza zapewne zostanie znacznie rozbudowana. 

Obecnie Disney+ jest dostępny m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Puerto Rico, Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Indiach, Indonezji, Irlandii, Japonii, Monako, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Jaki będzie koszt korzystania z platformy? Wysokość opłaty nie zostały jeszcze ustalone, podobnie jak konkretna data premiery. Na ten moment możemy jedynie spekulować, bazując na cenniku innych krajów. W USA od 26 marca 2021 roku miesięczny dostęp do Disney + kosztuje 7,99 dolarów, a roczny 79,99. Natomiast w Kanadzie to wydatek rzędu 11,99 dolarów za miesiąc i 119,99 dolarów za rok, a w Wielkiej Brytanii 7,99 funtów za miesiąc i 79,90 funtów za rok - podaje portal wirtualnemedia.pl

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

TechnoTerapiaFancy Bears wywołały burzę w polskim internecie. Wyjaśniamy, czym jest NFT

Więcej o: