Gruzińska woda wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku swoim składem, który zawdzięcza wulkanicznemu pochodzeniu i wysokiemu stopniowi zmineralizowania. Woda wypychana jest na powierzchnię ziemi przez dwutlenek węgla zgromadzony w złożach na głębokości 1,5 tys. m, ale powstaje o wiele głębiej, na głębokości 8-10 km. Woda wypływająca w górach Kaukazu jest nadal ciepła - ma 31-41 st. ?.
Borjomi to uznana gruzińska marka z wieloletnią tradycją, która jest zaliczana do najbardziej ekskluzywnych na świecie. Borjomi jest wodą z zawartością wodorowęglanu sodu ze stopniem mineralizacji do 6,7 mg/l. Przez wielu woda Borjomi jest uznawana również za świetną pomoc w leczeniu kaca. Jak czytamy na stronie producenta, Borjomi może być także środkiem terapeutycznym pomocnym przy chorobach żołądka, jelit, nerek, wątroby oraz dróg moczowych i oddechowych.
Wyłącznym importerem i dystrybutorem wody w Polsce jest firma PiastPol. Gruzińska woda dostępna jest w sprzedaży w butelkach szklanych o pojemności 0,33 l i 0,5 l oraz plastikowych o pojemności 0,5 l i 1,0 l, m.in. w sklepach Alma, Piotr i Paweł oraz niektórych restauracjach i hotelach.
Obecnie Borjomi dostępna jest w 30 krajach świata. Co ciekawe, nie można jej kupić w sąsiadującej z Gruzją Rosji. Jest to związane z wprowadzonym w 2006 roku zakazem wwozu na teren Rosji gruzińskiej wody i wina wprowadzonym przez federalne władze. Był to efekt napiętej sytuacji politycznej między oboma krajami.
Kilka dni temu rosyjskie władze poinformowały, że rozważają możliwość ponownego otwarcia rosyjskiego rynku dla gruzińskich produktów. Jednak producent wody, gruzińska spółka IDS Borjomi, odpowiedział stanowczo, że nie planuje powrotu na tamten rynek.