WOW Air - niewielka, tania linia lotnicza powróci na polskie niebo

Od lata tego roku pasażerowie z Lotniska Chopina w Warszawie będą mogli polecieć do stolicy Islandii - Reykjaviku. Linia lotnicza WOW Air, która pod koniec ubiegłego roku przejęła Iceland Express, będzie latała z Warszawy dwa razy w tygodniu

Jeszcze zimą tego roku linie oferują połączenia do trzech europejskich miast: Londynu, Berlina i Kopenhagi. Wiosną przewoźnik poszerzy ofertę o Alikante i Salzburg, a latem do siatki połączeń włączona zostanie także Warszawa. Liniami WOW Air będzie można polecieć do Reykjaviku także m.in. z Paryża, Lyonu, Barcelony, Mediolanu czy Zurychu.

Siatka połączeń obsługiwana jest przez airbusy A320, które przewoźnik dzierżawi od innych operatorów lotniczych. Prezesem linii WOW Air jest Skuli Mogensen, drugi najbogatszy Islandczyk. - Pragniemy zostać najtańszym i tym samym najatrakcyjniejszym przedsiębiorstwem branży turystyczno-przewozowej - czytamy na stronie internetowej przewoźnika. Jak podaje WOW Air, ceny połączeń z Warszawy do Reykjaviku zaczynają się już od 133 euro (550 zł według kursu NBP z 9 stycznia) w jedną stronę. Najtańsze połączenie liniami WOW Air, które udało nam się znaleźć, kosztowało 357 euro (1470 zł) w obie strony - wylot z Warszawy 28 czerwca i powrót 6 lipca. W ofercie konkurencji nie ma w chwili obecnej połączeń bezpośrednich z wyspą na Oceanie Atlantyckim. Dla przykładu za bilet z Warszawy do Reykjaviku w tym samym terminie co powyżej trzeba liniami FinnAir z przesiadką w Helsinkach zapłacić niespełna 1700 zł, a SAS-em przez Kopenhagę - ponad 1750 zł.

Linie WOW Air już wcześniej przewoziły polskich pasażerów. W ubiegłym roku przewoźnik latał z Warszawy i Krakowa. Połączenia podobnie jak w tym roku obsługiwane były od połowy czerwca do końca lipca. Połączenia z Krakowa nie cieszyły się jednak dużym powodzeniem, dlatego linie w połowie lipca ubiegłego roku połączyły lot z Krakowa z lotem z Warszawy. Wszystkie loty ze stolicy Małopolski do Reykjaviku odbywały się z międzylądowaniem w Warszawie. Po sezonie letnim ograniczone zostały także połączenia z Lotniska Chopina. We wrześniu i w październiku przewoźnik latał na trasie raz w tygodniu. Od 28 października trasa została całkowicie zawieszona.

Więcej o: