Popularna porównywarka będzie płaciła nam za... korzystanie z jej usług

Kolega pyta cię, gdzie ma ulokować pieniądze. Wyciągasz smartfona, znajdujesz najlepszą ofertę i... idziesz do kasy. To najnowszy pomysł popularnej porównywarki internetowej Comperia.pl

Instytucji, które płacą za polecanie ich usług nigdy nie brakowało. Patenty są różne - w niektórych bankach można zgarnąć żywą gotówkę, jeśli ktoś we wniosku o kredyt wpisze kod polecającej mu ten kredyt osoby. W innych firmach zarówno polecający, jak i jego "obiekt" mogą liczyć na lepsze od standardowych warunki lokaty. W bankach bywały nawet specjalne lokaty rekomendacyjne, których oprocentowanie zależy od liczby osób, które przyciągną klienci już uczestniczący w zabawie.

Na podobny pomysł wpadli ostatnio pośrednicy finansowi. Kilka miesięcy temu firma Gold Finance ogłosiła, że będzie się dzielić swoją prowizją z klientami, którzy zarekomendują jej usługi. Pomysł porównywarki Comperia.pl jest rozwinięciem pomysłu Gold Finance, ale bardziej "technologicznym", bo wykorzystuje technologię mobilną - każdy kto ma ochotę pobawić się w "sprzedawcę" lokat i kredytów, może zarejestrować się w programie partnerskim ComperiaLead, ściągnąć na swojego smartfona specjalną aplikację i polecać z jej pomocą lokaty, kredyty i ubezpieczenia.

Czytaj też komentarz: I ty zostaniesz agentem, czyli kontrowersyjny pomysł Comperii

Aplikacja działa na urządzenia mobilne z systemem iOS (czyli iPhone, iPad, iPod Touch) lub dowolne urządzenie oparte na systemie Android - Wyobraźmy sobie, że kolega pyta nas na spotkaniu w barze o wybór lokaty. Dzięki naszej aplikacji można porównać i wybrać najlepsze oferty oraz od razu ją kupić. Za taką rekomendację Comperia zapłaci, dzieląc się połową prowizji, jaką otrzymamy od banku. To zupełnie nowy wymiar zarabiania na rynku finansowym - dodaje Bartosz Michałek z Comperii.pl.

Aplikacja ComperiaLead Mobile to kolejny etap programu partnerskiego uruchomionego przez Comperię jeszcze w 2011 r., z którego korzysta dziś 1700 partnerów. - Dzięki aplikacji mobilnej nie trzeba już nawet posiadać strony internetowej, aby zacząć zarabiać. Wystarczy zarejestrować się w programie i ściągnąć aplikację mobilną - dodaje Michałek.

Podobno nie ma żadnych limitów zarobków. Średnia prowizja dla pośrednika finansowego w Polsce to 20- 200 zł przy produktach "niskokwotowych" i 1000-3000 zł za kredyt hipoteczny (w zależności od jego wartości). Comperia.pl w ramach nagrody za "przyniesienie" klienta odda połowę swojej prowizji. Zaletą programu Comperii jest to, że aby zarobić dzięki poleceniom nie będzie trzeba "naganiać" do korzystania z usług konkretnej firmy, tylko jednej z wielu, która jest w ofercie Comperii.

Czytaj też: Pośrednik finansowy kusi tysiącami złotych premii za polecenia. Czy to już nie przesada?

Więcej o: