Zenith Fund SA na liście ostrzeżeń publicznych

Na listę ostrzeżeń publicznych wpisany zostały podmiot Zenith Fund SA - SICAV-SIF z siedzibą w Luksemburgu, biurem w Warszawie - podała redakcja serwisu BIP UKNF

Papiery wartościowe Zenith Fund nie zostały objęte zatwierdzonym przez KNF prospektem emisyjnym (lub dokonano emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków).

Na liście publicznych ostrzeżeń prowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), od stycznia 2012 r. przybyło 30 parabanków. Obecnie jest ich ponad 50.

Wzrasta też liczba zawiadomień do prokuratury ws. prowadzenia działalności bankowej (przyjmowania depozytów) bez zezwolenia. Do połowy sierpnia KNF skierowała ich już 17, podczas gdy w całym 2012 r. takich doniesień było 16.

Otrzymujemy coraz więcej pytań od potencjalnych klientów parabanków - mówił w sierpniu Maciej Krzysztoszek z biura prasowego KNF.

Jak zapewniał, każdy taki sygnał jest analizowany i jeśli zachodzi podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa, zawiadomienie trafia do prokuratury, a spółka - na listę ostrzeżeń publicznych.

Więcej o: