Kłopoty z kartami kredytowymi w Raiffeisen Polbank. Trzeba je wymienić

Od połowy grudnia część klientów Raiffeisen Polbank ma kłopoty ze swoimi kartami kredytowymi. Okazało się, że mają one wadliwy chip. Karty trzeba będzie wymienić na nowe.

O problemie poinformował nas jeden z czytelników. "W Raiffeisen Polbank nie można od 18 grudnia korzystać z kart kredytowych. Nie sposób otrzymać konkretną informację ani w banku, ani na infolinii" - napisał.

Zapytaliśmy o to biuro prasowe banku, które potwierdziło, że był problem z kartami kredytowymi. Ale nie jest prawdą, że nie działały one zupełnie. - Rzeczywiście pewna grupa klientów - do tej pory otrzymaliśmy trochę ponad sto zgłoszeń - korzystających z kart kredytowych Master Card mogła mieć problemy z dokonywaniem niektórych operacji kartami ze względu na wadliwy chip - wyjaśnia Sławomir Czajkowski z biura prasowego Raiffeisen Polbank.

Zaznacza jednak, że karty działały w tych bankomatach i terminalach, które obsługują także pasek magnetyczny. Nie było też problemów przy transakcjach internetowych. Mimo wszystko karty trzeba wymienić. - Do klientów zostały wysłane w trybie pilnym nowe karty. Ich wymiana jest dla klientów bezpłatna - dodaje Czajkowski.

Plaga awarii bankowych

W ostatnich miesiącach klienci wszystkich banków muszą przymusowo ćwiczyć swoją cierpliwość. W listopadzie problemy z wypłatami z bankomatów mieli klienci PKO BP i Euronetu . W grudniu z kolei kłopoty mieli posiadacze kont w Pekao . W ciągu tygodnia do awarii doszło dwukrotnie w systemie internetowym tego banku.

Więcej o: