Człowiek na tym zdjęciu to najlepszy szef na świecie. Sprzedał firmę i dał pracownikom... 27 milionów dolarów

27 milionów dolarów. Tyle pieniędzy właściciel pewnej tureckiej firmy przekazał swoim pracownikom. Dlaczego? Bo sprzedał biznes globalnemu graczowi i w ten sposób chciał podziękować zespołowi. - Bez nich nie odniósłbym sukcesu - mówi Nevzat Aydin.

Nevzat Aydin po sprzedaniu niemieckiej firmie Delivery Hero za 598 milionów dolarów swojej firmy Yemeksepeti zajmującej się dostarczaniem jedzenia z restauracji do mieszkania klienta, postanowił zrobić nie lada niespodziankę swoim pracownikom.

Prezes firmy Yemeksepeti, Nevzat Aydin wraz z pracownikami.

27 mln dol. nagrody

Aydin rozdzielił 27 mln dol. pomiędzy 114 pracowników, których staż pracy przekraczał dwa lata. Co oznacza, że każdemu z nich średnio przypadło 237 tys. dol. Całkiem niezła nagroda, zważywszy na fakt, że pracownicy Yemeksepeti zarabiali od 1 do 2 tys. dolarów miesięcznie.

Wspólny sukces

Prezes firmy w ten sposób postanowił podziękować im za ich wkład w budowanie przedsiębiorstwa. - Sukces Yemeksepeti nie wydarzył się z dnia na dzień. Wierzę w pracę zespołową i w to, że cieszenie się z sukcesu jest o wiele przyjemniejsze, kiedy można go dzielić z resztą zespołu - tłumaczył CNN Money Nevzet Aydin.

Według doniesień lokalnej prasy, kiedy dobra wiadomość dotarła do pracowników, część z nich nie mogła ukryć łez szczęścia.

Yemeksepeti powstała w 2001 r. w Turcji, jednak po kilku latach rozciągnęła swoją działalność m.in. na Cypr, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar i Arabię Saudyjską. Firma realizuje ponad 3 mln zamówień.

Z kolei Delivery Hero to niemiecka firma z tej samej branży operująca w 34 krajach na świecie, w tym w Polsce.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Zainstaluj wtyczkę Gazeta.pl na Chrome >>>

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: