Kultowe Porsche Janis Joplin idzie pod młotek. "Połączenie sztuki, popkultury i hippisów". Cena?

Porsche z 1965 r. należące do największej gwiazdy kontrkultury swoich czasów - Janis Joplin, idzie pod młotek. Cena? 400 tys. dol. "To jedno z najważniejszych Porsche, jakie kiedykolwiek powstało" - czytamy na stronie aukcyjnej.

Meduzy, motyle, psychodeliczne grzyby i sama Janis Joplin wraz z zespołem Big Brother and the Holding Company. Tak w skrócie wygląda Porsche 365 C z 1965 r., które 10 grudnia będzie można kupić w domu aukcyjnym Sotheby's w Nowym Jorku.

Auto należało do największej gwiazdy swoich czasów o nietuzinkowym głosie Janis Joplin. Choć śpiewała, że Bóg nie kupił jej mercedesa, sama od początku jeździła właśnie Porsche.

- Jeździła nim wszędzie. Na fotelu pasażera podróżowali wszystkie znaczące postaci sceny muzycznej tamtych lat. To jeden z najważniejszych artefaktów kontrkultury lat 60. - mówi portalowi Townandcountry Michael, młodszy brat Janis.

Cena wywoławcza samochodu to 400 tys. dol. - Maszyna jest połączeniem sztuki, popkultury i ruchu hippisów. To jedno z najważniejszych Porsche, jakie kiedykolwiek powstało - zachwala auto specjalista motoryzacji domu aukcyjnego Sotheby's Ian Kelleher.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: