Jest pierwsze zdjęcie z wnętrza "najważniejszej inwestycji ostatnich lat". Gigafactory Tesli zachwyca

Do tej pory fotografom, którzy chcieli zakraść się do nowo powstającej fabryki Tesli, grożono nawet więzieniem. Teraz to się zmieniło. "Najważniejsza inwestycja ostatnich lat" - mówią komentatorzy. Jak wygląda?

Przypomnijmy, że Gigafactory to największy dotychczasowy projekt Tesli, który będzie kosztował firmę Elona Muska 5 mld dol. W pełni samowystarczalna, naszpikowana nowoczesną technologią fabryka ma produkować dużo tańsze i pojemniejsze baterie, co według Muska w znacznym stopniu obniży ceny samochodów elektrycznych.

Jak wygląda? Oto pierwsze zdjęcie z wnętrza Gigafactory. Podoba się?

 

Tesla na 50 h ziemi w Nevadzie chce produkować baterie o ponad 30 proc. taniej (niektóre badania mówią, że uda im się zmniejszyć koszty produkcji nawet o 70 proc.) niż dotychczas.

 

Co to oznacza dla apologetów czystej energii? Musk mówi o rewolucji na rynku. Dzisiaj za model S Tesli trzeba zapłacić setki tysięcy złotych. Obniżenie kosztów produkcji pozwoli zwiększyć liczbę baterii montowanych w elektrycznych samochodach i sprawi, że kolejne modele będą po prostu dużo tańsze dla przeciętnego użytkownika. A to może rozpocząć boom na zieloną energię, jakiego do tej pory nie doświadczyliśmy.

 

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: