Czy znana sieć oszukuje na kawie? Sprzedaje średnią w cenie dużej?

Jeden z klientów Costa Coffee wytknął sieci, że płacąc dodatkowo za dużą porcję kawy, nie otrzymuje nic w zamian.

W sobotę brytyjski budowlaniec podzielił się w internecie filmem, w którym pokazuje, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy zawartością średniej i dużej latte.

Na wideo klient Costa Coffee przelewa zawartość dużego, wypełnionego niemal po brzegi kubka kawy, do kubka średniego, wypełniając go w całości. Duża kawa Costa jest droższa o 30 pensów od średniej.

- Widzicie jak duży kubek kawy Costa nalany z samoobsługowego automatu, zmieścił się w kubku średnim. W Anglii średnie i duże są dokładnie tej samej wielkości - komentuje Paul Hopkinson.

Spokojnie, jest 2 cm różnicy

Opublikowane na profilu Facebooka wideo ma już ponad 11,5 mln odsłon i wywołało w sieci prawdziwą burzę.

- Dranie mają wielki tupet. Ale wcale mnie to nie zaskakuje, dlatego was nie odwiedzam - komentuje jeden z internautów.

Costa Coffee szybko przystąpiła do obrony, odpowiadając Hopkinsonowi: - Możemy cię zapewnić, że w żadnym razie nie jesteś oszukiwany. Średni kubek zawiera 12 uncji (340 g) kawy, duży - 16 uncji (450 g). Jest więc różnica 4 uncji - tłumaczą przedstawiciele Costa Coffe.

Dalej sieć kawiarni wyjaśnia, że duża porcja, w stosunku do średniej, zawiera dodatkową dawkę kawy. Dla bezpieczeństwa ma też 2-centymetrową przerwę pomiędzy napojem a brzegiem kubka. Stąd, kiedy przeleje się dużą porcję do średniego kubka, wypełni się go po brzegi, czego kawiarnia ze względów bezpieczeństwa nigdy nie robi.