Był pijany i podjął najlepszą decyzję w życiu. Wygrał aż 100 tys. zł

Każdy, kto na początku sezonu postawił 20 funtów na to, że Leicester City wygra Premier League wygrał 100 tys. funtów (przy obecnym kursie nieco ponad 100 zł wystarczyło by wygrać ponad 0,5 mln zł).

Leicester City zanotował swój największy sukces w historii i zachwycił cały piłkarski świat. Piłkarze włoskiego trenera Claudio Ranieriego zostali mistrzami Anglii, chociaż przed sezonem byli wymieniani w gronie kandydatów do spadku. W drużynie, która dziś jest na ustach wszystkich, jest wieloletni reprezentant Polski Marcin Wasilewski.

Wraz z zawodnikami świętuje także 24 szczęśliwców, którzy swoje pieniądze na Leicester postawili u bukmacherów. Każdy, kto przed sezonem postawił na lisy jednego funta wygrał właśnie 5 tys. (a to dzięki kosmicznemu kursowi 5000 do 1).

Wg bukmacherskiej firmy Ladbrokes, która po sezonie piłkarskim wypłaci 3 mln funtów wygranych związanych ze zdobyciem przez Leicester mistrza Anglii, takich graczy było początkowo 47, do końca sezonu w postanowieniu, i z kuponem, dotrwało 24. Najmniejszy zakład opiewał na 10 pensów, co dało 500 funtów wygranej, najczęściej kibice stawiali jednak 5 lub 10 funtów.

Przyjmujemy zakłady od 130 lat i nigdy nie spotkaliśmy się z czymś takim. To bezprecedensowe, by ktoś kto stawia na kurs 5000 do 1 mógł wygrać - powiedział Business Insiderowi przedstawiciel firmy Ladbrokes.

CNN przeprowadził zaś wywiad z fanem Leicester, który w lipcu postawił 5 funtów (27,5 zł) na to, że lisy zdobędą tytuł mistrza Anglii i wygrał 25 tys. funtów (ponad 100 tys. zł).

Kupując zakład byłem pijany i bardzo wierzyłem, że będą mistrzem - powiedział.