Jacek Sasin z PiS ma nową funkcję. Z tego miejsca ostatnio szybko można było trafić do państwowej spółki

Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości, został przewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych. To już trzecia zmiana na tym stanowisku w ciągu ostatniego pół roku. Dwóch poprzednich szefów komisji, także posłów PiS, odeszło do spółek Skarbu Państwa.

Andrzej Jaworski, który przewodniczył komisji finansów przez minionych pięć miesięcy, trafił właśnie do zarządu PZU. Jego poprzednik, Wojciech Jasiński, był szefem komisji przez zaledwie miesiąc, kiedy został prezesem PKN Orlen i złożył mandat poselski.

Gdy zgłoszono kandydaturę Jacka Sasina, posłowie pytali, gdzie widzi siebie za kilka miesięcy. Zapewnił, że pozostanie w Sejmie.

Jacek Sasin z wykształcenia jest historykiem. Zanim został posłem, pracował między innymi jako zastępca burmistrza dzielnicy Warszawa Śródmieście, a także wojewoda mazowiecki. Był też zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2011 r. wszedł do Sejmu jako poseł Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 r. bez powodzenia startował w wyborach na prezydenta Warszawy. W ubiegłym roku ponownie został wybrany do Sejmu.