Komentarze (52)
Najstarszy polski supermarket na łopatkach. Lidl i Biedronka nie dały mu szans
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rpyzel

  Oceniono 2 razy 2

  "Lidl i Biedronka nie dały mu szans"

  Ha, ha, ha

  "Lidl i Kaufland należące do jednej z najbogatszych rodzin w Niemczech pożyczyły prawie miliard dolarów na rozwój we wschodniej Europie m.in. od Banku Odbudowy i Rozwoju po to, aby zapewnić mieszkańcom tych krajów tanią żywność - napisał brytyjski dziennik "The Guardian".
  Pieniądze Lidl pożyczał przez ostatnią dekadę z dwóch źródeł -pisze gazeta. Po pierwsze, od International Finance Corporation (IFC), mało znanej opinii publicznej agendy Banku Światowego. Po drugie, z Europejskiego Bank Odbudowy i Rozwoju.

  Obie instytucje ufundowane przez podatników, a kontrolowane przez rządy mają wspierać rozwój gospodarczy w krajach przechodzących transformację ustrojową.

  Bank Światowy na dodatek ma starać się ograniczać biedę na świecie.

  Banki przekonują, że pieniądze dla Lidla i jej siostrzanej spółki Kauflanda miały pomóc w rozwoju obu sieci w środkowej i wschodniej Europie, utworzyć nowe miejsca pracy, otworzyć nowe rynki zbytu dla lokalnych producentów oraz zaoferować dobrą jakościowo żywność dla biednych ludzi."

 • justas32

  Oceniono 4 razy 2

  Polacy gardzą wszystkim co polskie. Dlatego głosują na PIS - bo on głosi przywiązanie do wszystkiego co polskie. Widzicie w tym jakąś logikę ???

 • skieaw

  Oceniono 4 razy 2

  Ogólnie jakość produktów w tym w mojej okolicy była ok, ale sklep został jak by w poprzedniej epoce. Jakość obsługi dobra 1 na 5 osób pracujących. Troszkę klaustrofobicznie od nadmiaru produktów. Jedyne na plus to świeżość wołowiny i jej cena, oczywiście z mlecznych krów.

 • bling.bling

  Oceniono 2 razy 2

  Najstarszy? A co z halami "społemowskimi"?

 • antepavelic69

  Oceniono 1 raz 1

  Esencja polskiego handlu,dlatego Żyd zawsze będzie znienawidzony,jako ten bardziej bystry i kumaty.

 • melka_06

  Oceniono 1 raz 1

  Mam go obok siebie. Widoczna katastrofa. Puste półki. I nigdy tanio nie było.

 • aetius

  Oceniono 1 raz 1

  A kto wam bedzie robic za 1300???
  W Biedronce na kasie wyciagaja 2000-Warszawa, dane sprzed 4 lat.

 • mooore

  Oceniono 3 razy 1

  Ja mam zupełnie inne zdanie niz narzekacze na Marcpol. Czesto bywam w Nasielsku i tamtejszy sklep był dotychczas swietnie zapatrzony, mieli świeże smaczne wędliny i mięso, duże stoisko rybne, sałatki,,pieczywo, napoje Alko i nielalko itp... Bardzo lubiłem kupować, drażniły mnie jedynie oddzielne kolejki po mięso, po wędliny i po ryby. Teraz jest tam obraz nędzy i rozpaczy, puste półki, a ekspedientki boja sie ze im nie zapłacą.
  Pod koniec ubr powstała nowa placówka Marcpolu na Bemowie, niedaleko mnie. Jak kiedys nie było kurczaka z rożna i sprzedawca potraktował mnie nieuprzejmie, to potem pol zarządu ogolnekrajowego mnie przepraszalo i od tej pory problemu nie było. Niestety po kilku miesiącach sklep zamknęli. Cudze chwalicie, swego nie znacie...

 • toke8009

  0

  Pracowałam w tej sieci wyzyskiwaczy i oszustów. Przebukowywanie dat ważności było na porządku dziennym, tak jak wyzysk i upokarzanie pracowników! Żegnam tę markę z wielkim entuzjazmem!

 • marcin5050

  0

  ja tam nie mam nic do sklepu w Hali Gwardii-było dobre stoisko rybne, indyki, niezłe ciasta, obsługa- OK , że jedna czy dwie paniusie lekko obrażone- tak jest wszędzie.W wielkich sieciach-trudno stwierdzić- proszę znaleźć sprzedawcę?konsultanta? w Carrefourze,Auchan

 • kuvidar

  Oceniono 2 razy 0

  Oprócz cen są jeszcze inne czynniki które ściągną klientów - w MarcPolu widziałem obsługę gdzie każda pani była w innym ubraniu, ceny artykułów pisane na kartkach bazgrołami oraz jak zwykle u nas arogancja personelu. Polacy nigdy nie dościgną zachodnich standardów gdyż nie te geny mamy.

 • Łukasz Łukomski

  0

  Cena czyni cuda!!!proste jak gdzieś indziej jest taniej to przecież tylko debil kupi drożej.

 • cezar61

  Oceniono 2 razy 0

  Nigdy z życiu nie widziałem takiego supermarketu. Czy to jest sieć ogólnopolska?

 • aetius

  Oceniono 1 raz -1

  A kto w ogole idzie do takiej roboty?
  Albo student europeistyki, albo pedagod po "magisterce", dlugotrawale bezrobotna za posrednictwem lapanki przez agencje pracy albo podstarzala prostytutka ktorej zaden klient juz nie chce...

 • brzuchalek

  Oceniono 3 razy -3

  A ja żałuję, lubie Marcpol na Grochowie. U mnie tam obsługa była i jest bardzo w porzadku, ale widac, ze sklep podupada. Szkoda, wole Marcpol od Biedry :(

 • gabrielr

  Oceniono 8 razy -4

  Jeżeli zagraniczne markety mają zwolnienia podatkowe to nie ma się czemu dziwić.

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 9 razy -5

  tylko ciekawe dlaczego np. taki mokpol świetnie sobie radzi mimo rzeczonej konkurencji ?

 • kontra.punkt

  Oceniono 9 razy -7

  Zastanawiam się nad tematem równych szans. Inwestor z zagranicy otrzymuje zwolnienia podatkowe o jakich rodzimi handlowcy mogą tylko pomarzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX