Wabili mężczyzn fałszywymi profilami kobiet. Portal randkowy oszukiwał klientów w 17 krajach

Aresztowano dwóch braci prowadzących serwis randkowy Lovoo. Mężczyzn podejrzewa się o tworzenie fikcyjnych profili kobiet w celu wyłudzenia pieniędzy od klientów serwisu.

Założyciele Lovoo, bracia Björn i Benjamin Bak zostali aresztowani w Dreźnie. Przeszukano także biura spółki w Dreźnie, Berlinie i Norymberdze. Śledczy sprawdzili znajdujące się tam komputery i telefony komórkowe. Łącznie zarzuty oszustwa handlowego postawiono dwunastu osobom w wieku 25-39 lat.

Strona główna lovoo.comStrona główna lovoo.com lovoo.com

 

We wrześniu ubiegłego roku magazyn komputerowy "c't" dotarł do maili przesyłanych pomiędzy członkami kierownictwa Lovoo. Wskazywały one, że serwis wykorzystuje dużą liczbę fałszywych profili, które mają zachęcić do inicjowania kontaktu z innymi użytkownikami, a także korzystania z płatnych usług serwisu.

Korzystanie z Lovoo jest darmowe, jednak użytkownicy mogą płacić za usługi premium, na przykład "Top chat".
Dziś prokuratorzy potwierdzają te doniesienia. Prowadzący serwis Lovoo, by zwabić klientów i zachęcić ich do wydawania większych pieniędzy, umieszczali w serwisie fałszywe profile kobiet. Miały one być ilustrowane atrakcyjnymi zdjęciami pań, jednak gdy użytkownicy próbowali się z nimi skontaktować, profile stawały się nieaktywne.

Zdaniem dziennika Bild fałszywe profile przynosiły serwisowi dodatkowy milion euro rocznie.
Według danych Lovoo, serwis ma ponad 36 milionów użytkowników w 17 krajach.

Więcej o: