Milik strzela, Ty zarabiasz. Nie, nie chodzi o zakłady bukmacherskie

Już trzy banki mają w ofercie lokaty, w których to, ile ostatecznie zarobisz, zależy od postawy polskich piłkarzy na EURO 2016.

Lokata Kibica od Alior Banku

Trochę mniej hojny jest Alior Bank. Tu bazowe oprocentowanie 160-dniowej Lokaty Kibica to 2 proc., natomiast za każdego gola Polaków rośnie o 0,1 p.p. Zatem już teraz wynosi 2,10 proc., i oby na tym się nie skończyło. Każda podwyżka oprocentowania o 0,1 p.p. to dla lokaty na 10 tys. zł 3,55 zł więcej odsetek.

Lokatę Kibica można założyć w oddziałach Alior Banku do 10 lipca. Nie jest konieczne posiadanie rachunku osobistego w Alior Banku. Maksymalne oprocentowanie Lokaty Kibica wynosi 3 proc.

Kibicujmy razem z Idea Bankiem

Nie od pojedynczych goli, ale od konkretnego sukcesu (konkretnie - awansu z grupy do fazy pucharowej) zależy oprocentowanie lokaty Kibicujmy Razem w Idea Banku. Jeśli Orłom Nawałki się uda, deponenci zarobią 2,75 proc., jeśli nie (odpukać!) to 2 proc.

Analitycy Goldman Sachs, bazując na swoim modelu ekonometrycznym wyliczyli już po zwycięstwie Polski z Irlandią Północną, że prawdopodobieństwo awansu naszej kadry do fazy pucharowej (a tym samym wyższego oprocentowania lokaty w Idea Banku) wynosi 86,4 proc.

Lokata Kibicujmy Razem jest bardzo krótka - trwa tylko do końcu czerwca. Gdyby dziś ulokować na niej 10 tys. zł, w wersji z awansem reprezentacji Polski do fazy pucharowej dałaby zarobić ok. 9,70 zł, bez awansu ok. 7,10 zł.

Lokata dostępna jest dla posiadaczy konta osobistego w Idea Banku.

Była też Lokata Piłkarska w Credit Agricole

Przed meczem z Irlandią Północną Credit Agricole obiecał klientom 90-dniową Lokatę Piłkarską, której oprocentowanie zależało od wyniku niedzielnej potyczki. Do bazowych 3 proc. bank miał dodać 0,10 p.p. za każdego gola Polaków, gdyby Polska nie wygrała, oraz 0,20 p.p. za bramkę w przypadku triumfu biało-czerwonych.

Zwycięski gol Arkadiusza Milika podwyższył więc oprocentowanie Lokaty Piłkarskiej do 3,20 proc. Dla lokaty na 10 tys. zł daje to 4 zł więcej odsetek.

Depozyt był dostępny do 15 czerwca.