Komentarze (38)
Polscy kierowcy Ubera zarabiają więcej niż taksówkarze?! Zaskakujące dane
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • strach_sie_bac

  Oceniono 4 razy 0

  "Na postoju siedmiu na dziesięciu taksówkarzy śpi. Wszyscy mają cukrzycę? A może są już 13. albo 14. godzinę w pracy?"
  " I to tylko, jeśli pracujemy po kilkanaście godzin dziennie przez sześć lub siedem dni w tygodniu -"


  Ja tam często widuję taksówkarzy w siedzibach zakładów bukmacherskich, gdzie przesiadują i "planują". Nierzadko na skwerku grają w karty i szachy.

 • tpepe

  Oceniono 1 raz -1

  Nie nazywajcie proszę Ubera "platformą zarobkowego współdzielenia". Taką platformą jest Blabla, ale nie Uber. To tak naprawdę korporacja taksówkowa, tyle że bez wymagania uprawnień. WE dobie nawigacji te egzaminy ze znajomości miasta już są anachroniczne. Uber drażni przez olewanie wielu lokalnych regulacji, ale jakby je mieli uwzględniać w tysiącach miast na świecie to by chyba nie przetrwali.

 • szataniel

  Oceniono 3 razy -1

  taksówkarze sami sobie zasłużyli na taki a nie inny los. nie wiem jak na co dzień jest w innych miastach, ale w Warszawie to najbardziej arogancka grupa kierowców, panowie ulicy, nieomylni i mogący wszystko. nie wiem ile razy na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Górczewskiej któryś z nich zajechał mi drogę albo wymusił pierwszeństwo - już tego nie liczę. przejazdy na czerwonym świetle, zatrzymywanie się na przystankach blokując wjazd autobusów, czy w bramach wjazdowych do osiedli to już standard.
  inny problem to wydłużanie tras przejazdów, coś co denerwuje najbardziej. wiele razy jadąc ze Żwirki i Wigury na wysokości Hotelu Novotel na Bemowo taksówkarz ewidentnie wybierał znacznie dłuższą trasę. na pytanie dlaczego to robi, bo korki wszędzie są takie same lub nie jedzie trasą o którą prosiłem, zawsze jest ten sam szablon odpowiedzi: "bo tędy będzie krócej" albo "jeżdżę tędy od lat i wiem lepiej". kiedy pokazuję info o natężeniu ruchu na telefonie, znowu ta sama śpiewka: "nie pan siedzi za kierownicą" albo "może pan wysiąść". i zapytajcie mnie teraz co robię jak coś takiego słyszę? WYSIADAM DROGIE ZŁOTÓWY!!! a nie mam oporów żeby to zrobić nawet na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej na torach tramwajowych.
  tak więc wcale mi was nie żal a nawet cieszę się, że taka alternatywa jak Uber, AS Driver czy inni istnieje i was goli.

 • wydarzenia-sierpniowe-pl

  Oceniono 3 razy -1

  To jes POlska własnie- swoich obdzierac, Amerykanom dupe lizac. Z taka POstawa to Mr Gowin moze szybko do PO wrócic. Moze o to chodzi?

 • a.igielski

  Oceniono 7 razy -1

  To wierutna bzdura. Po zapłaceniu 8 tys kary za nielegalny przewóz zarabia lepiej niż taksiarz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX