Wielka promocja lotnicza po Brexicie. Milion biletów po 39 zł

Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską, a Ryanair sprzedaje bilety do Londynu za 39 zł. To może być ostatnia tania podróż do Wielkiej Brytanii.

Irlandzki Ryanair jeszcze przed czwartkowym referendum zapowiedział, że jeśli Brytyjczycy opowiedzą się przeciwko Brexitowi zorganizuje "największą w historii linii wyprzedaż biletów".

Dyrektor generalny spółki Michael O'Leary nie ukrywał, że swoją propozycję kieruje głównie do brytyjskich polityków namawiających do wystąpienia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty. W "The Independent" mówił, że "oni nie wiedzą zbyt wiele o kontynencie i powinni spędzać więcej czasu za granicą".

Jeszcze wcześniej, w maju br. Ryanair ogłosił promocję na bilety dla Brytyjczyków przebywających poza domem. Bilet na powrót do ojczyzny, i głosowanie przeciwko Brexitowi, mogli kupić za 19,99 funta.

- O'Leary przyznaje, że jego firma nie rozwinęłaby się tak bardzo, gdyby nie Unia Europejska, a wyjście Wyspiarzy z Unii będzie oznaczało drastyczne podwyżki cen biletów lotniczych.

Milion biletów za 9,99

Brexit stał się faktem, a szef linii Ryanair ogłasza promocję. W piątek do północy można zarezerwować milion biletów, każdy po 9,99 funta. W Polsce bilet w jedną stronę do lub z Londynu kosztuje 39 zł. Podróże możemy planować między październikiem a grudniem.

Dla Brytyjczyków akcja ma być zachętą do wyjazdu z Wysp Brytyjskich, a dla mieszkańców pozostałych krajów Unii "ostatnią możliwością taniego podróżowania".

Ryanair wycofa się częściowo z Wielkiej Brytanii

Michael O'Leary zapowiada, że w razie Brexitu jego linie lotnicze wycofają część inwestycji z Wysp i przeniosą je do Unii Europejskiej. Ryanair przewozi rocznie 40 mln pasażerów na trasach z i do Wielkiej Brytanii.

WIDEO: Brexit już pewny. Brytyjczycy zdecydowali: 51,9 proc. za wyjściem z UE

Więcej o: