Ikea wycofuje te czekolady ze swoich sklepów. Powód? Na opakowaniach...

Ikea zdecydowała o wycofaniu ze sklepów sześciu rodzajów czekolad. Powód? Forma, w jakiej na opakowaniach została podana informacja o zawartości alergenów.

Na opakowaniach sześciu typów słodyczy znajduje się informacja, że mogą one zawierać orzechy laskowe i migdały. Taka informacja jest w pełni zgoda z polskim prawem, ale zdaniem koncernu niewystarczająca w sytuacji, gdy okazało się, że alergeny faktycznie w nich występują, a nie tylko potencjalnie mogą występować. Ikea zdecydowała o wycofaniu tych produktów ze sklepów na całym świecie, bez względu na przepisy obowiązujące na poszczególnych rynkach.

Koncern zapewnia, że dla osób, które nie są uczulone ani wrażliwe na migdały ani orzechy laskowe, spożycie tych czekolad jest całkowicie bezpiecznie. Twierdzi też, że nie otrzymała dotąd sygnałów, by u któregoś z klientów doszło do reakcji alergicznej na jeden z tych produktów.

Wycofane z obrotu produkty to:

CHOKLAD LINGON & BLABÄR 180 g
(czekolada o smaku borówki/jagody)

CHOKLAD LJUS UTZ 100g
(czekolada mleczna)

CHOKLAD NÖT UTZ 100g
(czekolada mleczna z orzechami laskowymi)

GODIS CHOKLADKROKANT 450g
(czekolada mleczna z karmelem)

GODIS CHOKLADRAN 168g
(wafle z nadzieniem czekoladowym)

CHOKLADKROKANT BREDBAR 400g
(krem karmelowo-czekoladowy)

Więcej o:
Komentarze (10)
Ikea wycofuje te czekolady ze swoich sklepów
Zaloguj się
 • adstr

  Oceniono 8 razy 8

  Teraz najlepiej te czekolady zutylizować. Świadkami utylizacji niech będą dzieci z Etiopii.

 • sigit

  Oceniono 5 razy 5

  Głupota. Taniej i racjonalniej byłoby nanieść naklejki na czekolady - na rynkach, gdzie taka informacja jest wymagana.

 • sdzisuaf

  Oceniono 2 razy 2

  Jeść jeść!

 • nameko

  Oceniono 1 raz 1

  Mogliby zorganizować akcję: "Cała Polska utylizuje czekolady": w formie Pikników z darmową czekoladą: przed wejściem na piknik byłaby dokładna info o alergenach a potem już tylko czysta... utylizacja.
  Taką mam koncepcję.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 1 raz 1

  myślałem, że znaleźli w czekoladzie trociny i karton.

 • andrzejg52

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Ikea jest marketem spożywczym , że sprzedaje czekolady ?
  czy może już jednorazowe badziewie tak źle sie sprzedaje, że muszą szukać innego asortymentu.

 • jackie71

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwne rzeczy się dzieją ostatnio w tej Ikei. Czy ktoś wie, z czego wynikają problemy z transportem w Gdańsku? Reklamują tę dostawy, a ja czekam na moje meble (tygodniowy poślizg) i nikt nie umie powiedzieć, kiedy je dostanę. Meble zapłacone, transport też oplacony- normalnie jaja...Wygląda to na klasyczne wyłudzenie. Najlepsze, że na ich stronie nie ma żadnego sensownego kontaktu mailowego, jest tylko formularz, a kopii zgłoszenia za jego pomocą się nie dostaje, nikt też na nie nie odpowiada :))) . Rozmowy telefoniczne ( wykonane wyłącznie przez klienta, oni nie poczuwają się do obowiązku) to w kółko "rozumiem, przepraszam, zadzwonimy, przepraszamy, jeszcze nie wiemy, przepraszamy, postaram się, przepraszam" ;)... Daję słowo- tak kuriozalnej obsługi nie ma dzisiaj chyba już nigdzie. Przynajmniej ja nie spotkałam od lat. Gdy nawet ktoś gdzies-tam popełni błąd, to wszystko się zmienia, gdy usłyszy parę miłych słów ;), w Ikei natomiast rozmówcy są mocno zaimpregnowani na stres i mają tak wszystko gdzieś, że aż im zazdroszczę. Ale chyba osobiście się tam pofatyguję i nieco naruszę tę sielankę ;)...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX