Ich napoje zna każdy Polak. Po cichu toczą wojnę już od 8 lat. Ta decyzja może ją zakończyć

Mamy kolejną odsłonę wojenki FoodCare z Oshee. "Vitamin shot" jest dla wszystkich - uznał Urząd Patentowy (UP) i unieważnił prawo ochronne na ten znak towarowy należący do Oshee.

Decyzja o unieważnieniu praw do znaku Vitamin shot kończy spór przed UP pomiędzy znanymi polskimi producentami napojów - firmami Oshee i FoodCare. Do tej pory nazwa ta była chroniona prawnie jako znak towarowy i należała do Oshee. Eksperci stwierdzili jednak, że nazwa ta nie powinna nigdy podlegać ochronie przysługującej znakom towarowym.

FoodCare (właściciel m.in. marek Gellwe, Fitella, BLACK, N-GINE, 4MOVE i FRUGO) ma satysfakcję, bo firma od początku uważała, że nazwa Vitamin Shot nie jest znakiem towarowym, a jedynie nazwą konkretnej kategorii produktów, jak np. woda mineralna. Tę właśnie opinię podzielił Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, którego decyzja jest ostateczna.

Napoje OsheeNapoje Oshee Fot: Bartłomiej Pawlak / Redakcja

Rozstrzygnięcie UP pozwala więc na powszechne wykorzystywanie określenia "Vitamin Shot" zarówno przez FoodCare, jak i innych użytkowników rynku napojów.

Przypomnijmy, na przełomie ubiegłego roku Oshee pozwało FoodCare w sprawie używania znaku towarowego "vitamin shot" na etykietach swojego produktu. Jednym z kluczowych argumentów procesowych było prawo ochronne do znaków "Vitamin shot". Oshee, w pozwie domagało się nawet całkowitego zakazu sprzedaży produktu. Co prawda sprawa przed Sądem Okręgowym w Krakowie dopiero się rozpoczęła, ale decyzja urzędu patentowego powinna istotnie wpłynąć na jego losy.

Więcej o: