Kolejny cios w w Delikatesy Alma. To koniec "Klubu Konesera". Pracownicy żądają pieniędzy

Alma zakończy 2 grudnia działalność programu lojalnościowego klientów pod nazwą ?Klub Konesera?, a pracownicy ochrony wystąpili do zarządu spółki z żądaniem wypłaty zaległych pensji. To jasny sygnał, że problemy znanej sieci delikatesów są coraz większe.

Władze Alma Market ogłosiły, że w oparciu o dział VIII pkt 8.5 Regulaminu Klubu Konesera, organizator podjął decyzję o zakończeniu działalności programu z 60- dniowym wyprzedzeniem. W związku z powyższym Klub Konesera zakończy swoją działalność 2 grudnia 2016 r.

Alma przypomina, że zgodnie z Regulaminem Klubu Konesera uczestnicy programu uprawnieni są do wykorzystania zebranych punków w terminie 60 dni kalendarzowych od daty zawiadomienia przez organizatora o zakończeniu  programu, a więc do 2 grudnia br.

Brak towarów w delikatesach AlmaBrak towarów w delikatesach Alma Fot: Marta Kliszko / Redakcja

Klub Konesera to program lojalnościowy stworzony dla klientów Delikatesów  Alma. Jego uczestnik dostaje klubową kartę, dzięki której podczas zakupów  może zbierać punkty. Każde wydane 10 zł w Delikatesach Alma lub sklepie internetowym sieci to 1 pkt na karcie.

Punkty można wymieniać na nagrody,  uczestnictwo w Klubie Konesera daje też możliwość korzystania z promocji, udziału w spotkaniach i degustacjach organizowanych tylko dla klubowiczów.

Pracownicy ochrony chcą wyrównania zaległości

Tymczasem, zapłaty zaległych wynagrodzeń domagają się dostawcy usług dla Almy, m.in. pracownicy ochrony. Chodzi o blisko 1 milion złotych.

- Pomimo, że media (bo tylko z nich niektórzy z nas mieli okazję dowiedzieć się
o państwa kłopotach) donoszą od kilku miesięcy o problemach Almy, do dziś nie
przedstawili nam państwo żadnego wyjaśnienia, ani propozycji rozwiązania tej – jak nietrudno się domyślić – bardzo kłopotliwej dla nas sytuacji – piszą  pracownicy ochrony do zarządu spółki.

AlmaAlma Fot: Marta Kliszko / Redakcja

Restrukturyzacja uchroni przed upadkiem?

O narastających kłopotach Almy pisaliśmy wielokrotnie. Spółka od wielu  miesięcy nie płaci dostawcom, a pracownicy sklepów towary na pólkach mają  układać tak, by nie było widać braków. Sytuacja stała się na tyle poważna, że w  połowie września br. Alma podjęła decyzję o restrukturyzacji. Działania  sanacyjne mają uchronić jedną z największych polskich sieci handlowych przed  upadłością.

Więcej o: