Rewolucja w ZUS, wszyscy dyrektorzy terenowi do wymiany. "Weryfikacja kompetencji kierowników"

ZUS ogłosił konkurs na stanowiska dyrektorów wszystkich 43 oddziałów terenowych. 41 obecnych dyrektorów swoje stanowiska straci 30 listopada - dwoma pozostałymi oddziałami kierują dziś osoby, które formalnie tylko pełnią obowiązki dyrektora.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w informacji prasowej na ten temat pisze, że "w sposób otwarty i transparentny zamierza zweryfikować kompetencje swojej kadry kierowniczej". 

Do konkursu można się zgłaszać do 21 października. Jak informuje ZUS, postępowanie kwalifikacyjne będzie kilkuetapowe. Chętni, którzy spełnią formalne wymagania, wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa.

Następnym etapem będzie sprawdzenie kompetencji menadżerskich kandydatów, dokonane przez "ekspertów ds. HR spoza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych".

W ostatnim kroku reszcie kandydaci odbędą "ostateczną rozmowę” z prezesem ZUS. Zgodnie z planem nowi szefowie oddziałów mają objąć stanowiska od 1 grudnia.

Pewni swoje przyszłości nie mogą być też dyrektorzy zatrudnieni w centrali Zakładu. ZUS zapowiada, że zostaną oni poddani "kompleksowej ocenie sprawności w realizacji dotychczasowych zadań oraz kompetencji kierowniczych".

Więcej o: