Amazon dostępny po polsku i z polskimi produktami. Darmowa wysyłka od 39 euro

Amazon uruchomił polskojęzyczną wersję strony. Zaczął też oferować polskie książki i darmową wysyłkę do naszego kraju. Polacy są też zachęcani do korzystania z programu Amazon Prime.

Zarówno Allegro jak i Netflix zyskały właśnie nowego konkurenta. Amazon, gigant handlu online oferujący też dostęp do filmów i seriali, uruchomił polskojęzyczną stronę. 

Jest dostępna pod niemieckim adresem Amazon.de. Można na niego wejść wpisując po prostu Amazon.pl Przełączenie na odpowiednią wersję następuje poprzez wybranie przycisku znajdującego się z prawej strony.

Jak włączyć polską wersję AmazonaJak włączyć polską wersję Amazona Fot. Amazon

Amazon przyznaje, że polskojęzyczna strona i oferta wciąż są udoskonalane.

Po zmianie języka z niemieckiego na polski w serwisie Amazon.de mogą Państwo przeglądać miliony stron produktów, kupować, płacić oraz korzystać z innych elementów serwisu, np. z sekcji „Moje konto” oraz licznych stron pomocy w języku polskim. Oprócz nawigacji i informacji o zamówieniach i przesyłkach, mogą Państwo skorzystać z pomocy działu obsługi klienta, gdzie prowadzimy korespondencję mailową oraz rozmowy telefoniczne w języku polskim.
Wciąż pracujemy nad ulepszaniem polskiej wersji językowej serwisu Amazon.de. Większość funkcji jest już przetłumaczonych, ale niektóre elementy serwisu są póki co dostępne jedynie w języku niemieckim.

 - wyjaśnia Amazon cytowany przez Świat Czytników. 

Oferta specjalnie dla Polaków

Amazon nie tylko przetłumaczył nazwy działów i produktów, ale i wprowadził ofertę kierowaną do Polaków. Zachęca nas do kupowania odzieży, elektroniki oraz polskich książek. Polscy konsumenci mogą też korzystać z darmowej dostawy - by z niej skorzystać należy zrobić zakupy na co najmniej 39 euro.

Amazon dla PolakówAmazon dla Polaków Fot. Amazon

Amazon Prime NIE dla Polaków

Zachęcająco wygląda też jeden z najważniejszych atutów Amazona - program Amazon Prime. Za cenę wynoszącą 49 euro rocznie klienci uzyskują dostęp do szeregu funkcji. Mogą oglądać filmy i seriale (wśród nich The Grand Tour, który jest kontynuacją Top Gear znanego z BBC), korzystać z muzycznej chmury. Niestety Amazon poinformował nas, że oferta nie jest przeznaczona dla Polaków - pomimo jej przetłumaczenia na język polski. 

Amazon PrimeAmazon Prime Fot. Amazon

 

Czytaj też: Ten polski operator ma coś specjalnie dla fanów Netflixa.

Jeśli w Amazon Prime pojawiłyby się filmy i seriale w polskiej wersji językowej oznaczałoby to, ze Amazon stał się rywalem nie tylko Allegro ale i Netflixa.

W tej chwili na tabletach z serii Amazon Fire, służących do przeglądania treści Amazona, polski język jest jeszcze niedostępny. Miejmy nadzieję, że i to się wkrótce zmieni. 

Do tej pory Amazon był znany Polakom raczej z inwestycji w naszym kraju. W centrach logistycznych w Bielanach Wrocławskich i w podpoznańskich Sadach zatrudnia ok. 5 tys. osób. Do tej pory gigant zainwestował w naszym kraju ponad 2 mld zł.

Dla polskich konsumentów Amazon powinien być wartościowy z uwagi na liczne przeceny i oferty specjalne. Pod względem cen i dostępności towarów będzie mu jednak trudno konkurować z Allegro. A jakie jest wasze zdanie? Prosimy o komentarze. 

Więcej o: