Wielki sukces Elona Muska. Tesla zaczęła zarabiać na sprzedaży elektrycznych supersamochodów

Rewolucja Elona Muska zaczyna przynosić pierwsze konkretne owoce. Tesla opublikowała wyniki za trzeci kwartał. Są zaskakujące. Po ponad trzech latach strat firma znowu zaczęła zarabiać.

W firmie znowu pojawił się zysk! Tesla na czysto zarobiła 23 mln dol. Nieźle, biorąc pod uwagę, że w trzecim kwartale ubiegłego roku gigant innowacji odnotował 229 mln dol. straty. Do tego podwojona została sprzedaż – aż do 2,3 mld dol.  Firmie założonej przez ekscentrycznego wizjonera planującego również kolonizację Marsa udało się w minionym kwartale sprzedać 24,5 tys. samochodów, 70 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czytaj też: Oto Tesla 3, samochód, który może odmienić oblicze Ameryki.

To dopiero początek

A będzie jeszcze lepiej. Tesla intensywnie pracuje nad wprowadzeniem na rynek Modelu 3, który będzie kosztował około 35 tys. dol. – będzie więc w miarę dostępnym samochodem elektrycznym dla wielu nie tylko Amerykanów. Firma chce dzięki niemu sprzedać pół miliona elektrycznych aut w 2018 roku.

I jest tego celu coraz bliżej. Na konferencji prasowej w środę poinformowano, że jeszcze w tym roku ruszy wielka fabryka baterii do nowego samochodu budowana kosztem 5 mld dol. w Nevadzie.

Wyniki podane przez firmę ucieszyły inwestorów. W handlu posesyjnym akcje spółki natychmiast podrożały o ponad 6 proc.

Tesle to samochody przyszłości - zobacz co potrafią!

Więcej o: