Ta firma buduje mury. Po zwycięstwie Trumpa jej akcje na giełdzie wystrzeliły w górę

Magal Security Systems, izraelska spółka zajmująca się budową murów granicznych, przeżywa świetne dni po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.

8 listopada, w Stanach Zjednoczonych trwają wybory prezydenckie. Akcje Magal Security Systems na giełdzie Nasdaq kosztują 4,45 dol. Dzień później, gdy wiadomo było, że triumfował Donald Trump, cena skacze do 4,80 dol. Po tygodniu kurs akcji rośnie już do ponad 5 dol., dochodzi nawet do 5,30 dol.

kurs akcji spółki Magalkurs akcji spółki Magal źródło: Investing.com

- Wydaje się pewne, że Trump zainwestuje w bezpieczeństwo na granicach USA – komentuje dla Bloomberga Saar Koursh, prezes Security Systems.

Już w trakcie kampanii wyborczej w Stanach, spółka wyraziła zainteresowanie współpracą przy budowie muru między USA a Meksykiem, którą zapowiadał Donald Trump. Jego zdaniem taka zapora zahamowałaby nielegalną imigrację i ograniczyłaby przestępczość. Notabene, ostatnio Trump złagodził nieco swoje zdanie, mówiąc, że w niektórych miejscach zamiast muru mógłby wystarczyć płot.

Spółka Magal Security Systems znana jest m.in. z tego, że opasała Strefę Gazy murem zapobiegającym atakom bojowników palestyńskich. Pomogła też zbudować mury wzdłuż granic Izraela z Egiptem i Jordanią. Stara się także o kontrakt na budowę muru na granicy Kenii z Somalią

Czytaj więcej: Na świecie będzie więcej murów. A ta firma zarobi na tym miliony

Zobacz także: "Trump nie wyrzuci 11 mln nielegalnych imigrantów, nie wycofa wojsk z Europy, nie wybuduje muru na granicy z Meksykiem"

Więcej o: