Solaris realizuje wielkie zamówienie Włochów. "Rewolucja dla tysięcy pasażerów"

Pierwsze autobusy InterUrbino, polskiej firmy Solaris Bus & Coach, trafiły już do Włoch w ramach wielkiego kontraktu z przedsiębiorstwem transportu publicznego Cotral. W styczniu br. polska spółka wygrała przetarg na dostawę 300 autobusów dla włoskiego przewoźnika. Wartość umowy sięgała 110 mln euro.

Umowa z Cotral to jeden z największych kontraktów w historii firmy z podpoznańskiego Bolechowa. Obejmuje dostawę 300 międzymiastowych autobusów InterUrbino, w ciągu najbliższych trzech lat, a do tego 10-letnie serwisowanie pojazdów.

Pierwsze modele trafiły do Italii już w połowie października, do końca roku do Włoch pojedzie łącznie 60 InterUrbino. Pozostałych 240 autobusów zostanie dostarczonych w 2017 i 2018 r.

Podczas oficjalnego przekazania polskich autobusów firmie Cotral, przewodniczący władz regionu Lacjum (ze stolicą Włoch, Rzymem) Nicola Zingaretti mówił, że to "rewolucja dla tysięcy pasażerów". Jak wskazywał, dotychczas po regionie Lacjum jeździły autobusy kupione na mistrzostwa świata w piłce nożnej w 1990 r.

- To największe jednorazowe zamówienie na dostawę autobusów InterUrbino w historii naszej firmy. Jest to tym większy sukces, że zdobyliśmy je we Włoszech, które są jednym z naszych najważniejszych rynków eksportowych - cieszy się dr Andreas Strecker, prezes Zarządu Solarisa. 

Solaris ma już połowę zamówień na przyszły rok

W 2009 r. spółka dostarczyła do Aten 320 autobusów. Jednak ten rekord może zostać pobity, gdyż włoskiemu Cotralowi przysługuje opcja zwiększenia zamówienia do 360 sztuk pojazdów.

Ogólnie, 2016 r. dla Solarisa jest jednym z najlepszych w 20 letniej historii firmy. - Do końca tego roku dostarczymy ponad 1300 pojazdów. W najlepszym roku było 1380  – mówi Mateusz Figaszewski, Zastępca Dyrektora ds. PR w spółce. - Przyszły rok też zapowiada się bardzo dobrze, bo mamy już około połowę oczekiwanej liczby zamówień – dodaje.

Autobus 2017 roku i hybrydowa nowość - polska firma podbiła targi w Hanowerze

Więcej o: